Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia 2012r. PDF Drukuj Email
sobota, 31 grudnia 2011 15:45

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2012r.
Zakończenie Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego

1. W dniu dzisiejszym czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, przez którą przyszedł na świat Zbawiciel, Dawca pokoju, wolności i nadziei. Wypraszamy łaski na cały 2012 rok i modlimy się o Boże błogosławieństwo...
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn; po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. We wtorek / 3. I. 2012 r./ wsp. Najświętszego Imienia Jezus.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św. W piątek / 6. I. 2012 r./ przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny: Prymaria o godz. 7,00, następnie Msza św. o godz. 9,00; Suma o godz. 11,00 i po południu o godz. 17,00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać Misje św. W piątek nie obowiązuje post.
  4. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota stycznia 2012 r.
    Godzina Św. we czwartek od 16,00 do 17,00.
    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17,00.
    Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  5. Za tydzień w Niedzielę – 8 stycznia 2012 r. – Święto Chrztu Pańskiego; liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
  7. Troskę o kościół we czwartek przed Urocz. Trzech Króli powierzam Rodzinom z domów nr: 201 – 210, a w sobotę Rodzinom z domów nr: 211 – 220.
  • Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich w tym roku będzie w Parafii Jata w przyszłą Niedzielę – 8 stycznia 2012 r. Modlimy się w intencji Małżonków, którzy przeżywali swoje jubileusze małżeńskie w roku 2011.
  • Wspólnoty: Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszam na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę – 8. I – o godz. 15,00.
  • Msza św. zamówiona przez kolegów za śp. + Tadeusza Drzymałę będzie odprawiona jutro – poniedziałek – o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii, kapłanów Rodaków, kapłanów pracujących w naszej Parafii, w intencji naszych kleryków i kapłanów zmarłych zamówiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego i Akcję Katolicką, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym 2012 Roku od Parafian z Centrum będzie odprawiona w Uroczystość Trzech Króli o godz. 11,00
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Tadeusza Drzymałę będzie odprawiona w sobotę – 7. I o godz. 6,30.
  • Od jutra będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w naszej Parafii:
    1) Ks. Robert jutro o godz. 9,00 rozpocznie wizytę od Państwa Czubatów, Pesztów i Trelów; następnie przejdzie na stronę północną Pikuł od Państwa Koniorów i będzie szedł w kierunku kościoła stroną północną. We wtorek od godz. 9,00 odwiedzi Rodziny w Podborczynach i na Grądzie.
    2) Ks. Sylwester w poniedziałek od godz. 9,00 rozpocznie kolędę od krzyżówek stroną północną w kierunku kościoła. We wtorek będzie kontynuował od godz. 15,00 i we czwartek też od godz. 15,00. We środę kolędy w tamtym rejonie nie będzie.
    3) Ks. proboszcz od wtorku, od godz. 9,00 rozpocznie kolędę od kościoła, stroną północną od Państwa Szewców w kierunku Podgórza i we środę też od godz. 9,00 kolejne domy w kierunku Podgórza stroną północną.