Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25-26 grudnia 2011r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2011 08:29

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25-26 grudnia 2011r.

1. Dzisiaj / 26. XII: poniedziałek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika i Diakona / porządek Mszy św. niedzielny. Po południu o godz. 17,00 Msza św.
    Po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie owsa.
  2. 2. Jutro – III Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego / 27.XII / - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  3. We środę – IV Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego / 28. XII. / Święto Św. Młodzianków – Męczenników. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 17,00 i Msza św.
  4. W piątek / 30. XII. / przypada w tym roku Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy w intencji naszych Rodzin.
  5. W sobotę / 31. XII. / - VII Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego, wsp. Św. Sylwestra I, papieża. Dziękować będziemy Panu Bogu i Matce Najśw. za cały 2011 rok. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku rozpocznie się o godz. 17,00. ZAPRASZAMY do licznego udziału w Nabożeństwie Dziękczynnym.
  6. W Niedzielę / 1. I / zakończenie Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego - pierwszy dzień Nowego 2012 Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Porządek Mszy św. taki, jak w każdą niedzielę.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
  7. Troskę o kościół - w sobotę rano - powierzam rodzinom z domów nr: 191 - 200.
  • Msza św. z róży M.B. Królowej Rodzin – Pani Teresy Guzina będzie odprawiona w Święto Św. Szczepana / poniedziałek / o godz. 11,00.
  • Msza św. dziękczynna, zbiorowa od Parafian z Centrum będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. w intencji Sióstr Różańcowych z Róży Św. Rodziny – Pani Marii Głuszak, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00; w dzień patronalny tej Róży.
  • Msza św. w intencji Ks. Sylwestra zamówiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego seminarium Duchownego i Akcję Katolicką będzie odprawiona w sobotę wieczorem, o godz. 17,00.
  • Msza św. dziękczynna zbiorowa od Parafian z Zanawsia będzie odprawiona w sobotę / 31. XII / o godz. 17,00.
  • Tradycyjnie w drugi dzień Świąt – Św. Szczepana i jutro w Święto Św. Jana od godz. 14,00 młodzież z Oazy i KSM-u będzie kolędować po naszej Parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie „kolędników”.
  • Od środy – 28. XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską w Rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Porządek będzie następujący:
    1) we środę od godz. 9,00 jeden z księży rozpocznie w Centrum od Krzyżówek stroną południową i pójdzie w kierunku plebanii; we czwartek i piątek też od godz. 9,00 będzie odwiedzał kolejne rodziny stroną południową w kierunku plebanii.
    2) Drugi ksiądz we środę od godz. 9,00 rozpocznie wizytę duszpasterską od plebanii i pójdzie w kierunku Podgórza stroną południową; we czwartek i piątek też od godz. 9,00 odwiedzi kolejne Rodziny stroną południową w kierunku Podgórza.
    3) Rodziny na Zanawsiu od strony krzyżówki, od Państwa Królów we środę od godz. 9,00 odwiedzi Ks. Zbigniew i we czwartek też od godz. 9,00 kolejne Rodziny.
    4) We środę od godz. 9,00 rozpocznie się też wizyta duszpasterska na Zanawsiu od Państwa Watrasów i będzie kontynuowana we czwartek też od godz. 9,00 w kierunku piekarni.