IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2011r. PDF Drukuj Email
sobota, 17 grudnia 2011 21:17

IV NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2011r.

1. Bezpośrednio już przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Narodzenia.
    Postarajmy się, aby godnie, pobożnie i radośnie przeżywać Narodzenie Pańskie.
    Dzisiaj o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia / Nieszpory / i Msza św.
  2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie jutro / poniedziałek – 19. XII. / przed południem od godz. 9,00 do 12,00 ; po południu od 14,00 do 16,30.
    W związku ze spowiedzią jutro wyjątkowo „Roraty” będą po południu o godz. 17,00; rano Msza św. będzie o godz. 8,00. Ta zmiana dotyczy tylko dnia jutrzejszego.
  3. „RORATY” w tym tygodniu od wtorku do piątku o g. 6,00. Zapraszamy!!!
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00.
  5. 5. W sobotę / 24. XII / Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
    Msza św. koncelebrowana tylko rano o godz. 6,30.
    W Wigilijny Wieczór przed łamaniem się opłatkiem niech będzie wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. o Narodzeniu Pana Jezusa ; później śpiew kolęd.
    O północy zapraszamy na Mszę św. – „PASTERKĘ”.  Taca z tej Mszy św. jak co roku przeznaczona na „Caritas” – Fundusz Obrony Życia.
  6. W Niedzielę / 25. XII / UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
    Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę : godz. 7,00; 9,00; 11,00; 17,00.
  7. W przyszły poniedziałek / 26. XII. / Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 i po południu Msza św. o godz. 17,00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.
    W czasie Sumy o godz. 11,00 chrzest dzieci; katecheza chrzcielna będzie we środę / 21. XII / po Nowennie i wieczorowej Mszy św. Prosimy zapisywać dzieci rano i wieczorem do środy włącznie.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci będzie w Święto Św. Szczepana – 26. XII. – po Mszy św. o godz. 9,00.
  9. Troskę o kościół / w piątek rano / powierzam rodzinom z domów nr: 181 – 190.
  • Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał jeszcze świece i kalendarze jutro przed południem w godz. 9,00 – 12,00 i po południu od 14,00 do 16,30. – we wtorek i środę rano, i we środę wieczorem.
  • Jutro przed kościołem nasza młodzież z K.S.M-u będzie proponowała ozdoby choinkowe i inne dekoracje na Boże Narodzenie.
  • Modlimy się w intencji naszych Księży Rodaków – Solenizantów: Ks. Adama Kaczora z diecezji rzeszowskiej i Ks. Adama Sitarza z Rzymu.
  • ŚWIATŁO BETLEJEMSKIE nasi harcerze przywiozą już we czwartek na RORATY i z kościoła będzie można sobie brać do domów…a w piątek przed południem harcerze z drużyny działającej przy Zespole Szkół w Jeżowem–Centrum będą roznosili Światło do domów.
  • Chorych odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną we środę od g. 8,30.
  • Msza św. za śp. + Bogusława Bizior zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona jutro o godz. 8,00 rano.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 151 – 160 będzie odprawiona we środę o godz. 6,00 – Roraty.
  • Msza św. za śp. + Stefanię Gilarską zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,00 – Roraty.