II Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2011r. PDF Drukuj Email
sobota, 03 grudnia 2011 21:24

II NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia 2011r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia opłatków wigilijnych. Pobłogosławionym opłatkiem, wziętym od ołtarza, będziemy łamać się w czasie Wieczerzy Wigilijnej – to wymowny symbol i znak jedności i wspólnoty.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
    Modlimy się w intencji górników i hutników w ich święto patronalne św. Barbary.
    Dzisiejsza – II Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  2. We wtorek / 6. XII. / przypada wsp. Św. Mikołaja – Bpa.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  4. We czwartek / 8. XII. / UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.
    Porządek Mszy św. – rano o godz. 7,00; Suma o godz. 10,00; po południu Msza św. o godz. 17,00. Przeżyjmy ten dzień świątecznie czcząc Niepokalane Poczęcie naszej Patronki.
    Pamiętajmy w modlitwie dziękczynnej o ważnym wydarzeniu, które dokonało się 20 lat temu – 8 grudnia 1991 r. – Radio „MARYJA” rozpoczęło swoją służbę Kościołowi, i Ojczyźnie.
    Uroczystość ta jest Świętem Patronalnym Ruchu „Światło – Życie.”
  5. Zapraszamy na „Roraty” w dni powszednie o godz. 6,00 rano.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 161 – 170.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
  • Od jutra / 5. XII. / Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak w ubiegłych latach będzie można nabyć świece, które zapalimy w czasie Wigilii – będą one znakiem serca, którym chcemy dzielić się z potrzebującymi. Koszt świecy: 5 zł. Będzie można nabyć również kalendarze. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę rano i we środę wieczorem.
  • Św. Mikołaj odwiedzi nas we wtorek / 6. XII. / godz. 14,30 w kościele. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza. Św. Mikołaj chętnie przyjmie pomoc od Rodziców.
  • Dzieci klas drugich wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek / 8. XII. / na Mszę św. o godz. 17,00. Podczas nabożeństwa będą poświęcone medaliki a następnie wręczone dzieciom przygotowującym się do I Spowiedzi i Komunii św.
  • W przyszłą niedzielę / 11. XII. / po każdej Mszy św. Pan Jacek Kotula ze Stowarzyszenia „Contra In vitro” będzie mówił o zagrożeniach życia.
    Dzisiejsza adoracja Najśw. Sakramentu niech będzie wynagrodzeniem Panu Jezusowi za akty wandalizmu i ataki wymierzone przeciw życiu. /43 wystawy – tylko 3 zniszczone: Stalowa Wola, Kamień i Jeżowe/.
  • Msza św. za śp. + Stefanię Gilarską zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona jutro o godz. 6,00 – Roraty.
  • Msza św. za śp. + Bogusława Bizior zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,00 – Roraty.
  • Msza św. za śp. + Jakuba Nienajadło zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych Braci i Siostry z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. w int. Sióstr różańcowych z Róży pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Pani Władysławy Sitarz będzie odprawiona we czwartek o godz. 10,00.
  • Msza św. za śp. + Stefanię Gilarską zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. w int. Sióstr różańcowych z Róży pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Pani Zofii Partyka będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 11. XII. / o godz. 11,00.
  • Termin odprawienia Mszy św. w intencji Rodzin z domów nr: 151 – 160 i Mszy św. zamówionej przez Sąsiadów za śp. + Franciszka Gnacka będzie podany później.