I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2011 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2011 15:52

I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2011 r.

1. Rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY okresem zwanym ADWENTEM.
    Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Boga – Zbawiciela i czasem przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci.
    Po południu o godz. 17,00 Nieszpory i Msza św.
  2. Od jutra, w dni powszednie Adwentu „RORATY” o godz. 6,00 rano; przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki. Zapraszamy!
  3. We środę / 30. XI / przypada liturgiczne Święto Św. Andrzeja – Apostoła.
    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 17,00.
  4. W tym tygodniu przypada : I Czwartek, I Piątek i I Sobota grudnia.
  5. Godzina Św. we czwartek od 16,00 do 17,00.
  6. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakr. o godz. 15,00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17,00. Zapraszamy!
    Spowiedź św. we czwartek podczas Godziny Św. i w piątek w czasie adoracji.
  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 4. XII / po Sumie.
  9. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 151 – 160.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowym nabożeństwie.
  • W przyszłą niedzielę / 4. XII. / po każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki wystawione będą przy bocznych ołtarzach. Po poświęceniu zabierzemy opłatki do naszych domów. Dobrowolne ofiary z racji opłatków będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży i dzieci przy parafii. Gdyby ktoś wysyłał opłatki z życzeniami, to można je nabyć w zakrystii…
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 4. XII. / o g. 15,00.
  • Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał świece: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” od poniedziałku – 5 grudnia. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
  • Dyrektor Gminnego Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy na spotkanie z racji Św. Mikołaja w przyszłą niedzielę / 4. XII. / o godz. 15,00. W programie przewidziano wiele atrakcji, scenek teatralnych… Spotkanie odbędzie się w budynku GCK w Jeżowem. Wstęp wolny – zapraszamy!
  • Msza św. w int. Rodzin z domów nr: 91 – 100 będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,00 rano – Roraty.
  • Msza św. za zmarłych z róży M.B. Uzdrowienia Chorych –Pani Franciszki Cisek będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.