NIEDZIELA XXIV zw. w Roku - 11 września 2011r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 września 2011 22:04

NIEDZIELA XXIV zw. w Roku
11 września 2011 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet ; po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Modlimy się za pomordowanych w zamachach terrorystycznych dziesięć lat temu w Ameryce…
  2. Jutro – poniedz. - / 12. IX. / w kalendarzu lit. Najświętszego Imienia Maryi – 12. IX 1683 r. – zwycięstwo pod Wiedniem - Król Jan III Sobieski – czciciel Matki Bożej. Jutro rozpoczynamy I Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wszyscy zacznijmy wychowywać”.
  3. We środę – 14. IX - przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Św. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  4. We czwartek – 15. IX – wsp. Matki Bożej Bolesnej.
  5. W piątek – 16. IX – dzień modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy Bł. Jana Pawła II i w int. Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy !!! O godz. 15,00 w piątek będzie poświęcenie kapliczki w Załużu – kto by chciał wziąć udział, to serdecznie zapraszamy ! – Zarząd Leśnej Wspólnoty Serwitutowej.
  6. W niedzielę – 18. IX – Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży i dzieci. Triduum / czwartek, piątek i sobota / w ramach Tygodnia Wychowania będzie przygotowaniem do tego Święta. Zapraszamy w te dni szczególnie młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy w kościele.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 31 – 40.
  • Chłopców, którzy chcą być ministrantami, zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek do salki na godz. 17,00.
  • Dzieci klas drugich wraz z Rodzicami zapraszamy na Nowennę i Mszę św. w tym tygodniu we środę o godz. 18,00. W ramach Tygodnia Wychowania rozpoczniemy liturgiczne przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
  • W ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież klas pierwszych i drugich Gimnazjum na Mszę św. we czwartek / 15. IX. /o godz. 18,00. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne.
  • Z inicjatywy „CARITAS” w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek jako pomoc dla 26 – letniej Pani Anny Guściora na operację ratującą życie
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Stanisława Szewc będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. z róży Matki Bożej Bolesnej – Pani Zofii Kolano będzie odprawiona we czwartek / 15. IX / o godz. 18,00.
  • Msza św. zamówiona przez Parafian z Pstrągowej za śp. + Zofię Ozga będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Braci Różańcowych z róży św. Stanisława Kostki – Pana Stanisława Zaguły będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 18. IX. / o g. 11,00.

Ruch Światło-Życie, czyli nasza młodzież oazowa, pragnie z całego serca podziękować Wójtowi Gminy Jeżowe – Panu Gabrielowi Lesiczce, za wszelką pomoc finansową w zorganizowaniu dla naszej młodzieży oazowej wakacyjnych rekolekcji. Nadmieniamy, że w czasie tych wakacji 43 osoby z Oazy wyjechało na rekolekcje wakacyjne, które za pierwszorzędny cel stawiają sobie rozwój duchowo-moralny wszystkich uczestników.

Przypominamy równocześnie, że w każdą sobotę Mszą św wieczorową o godz. 18,00 rozpoczyna się spotkanie formacyjne dla wszystkich uczestników Oazy. Serdecznie zapraszamy i oczekujemy na nowych uczestników !!!