Niedziela Palmowa - 28 marca 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 24 marca 2024 09:57

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą Niedzielę Palmową i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 401—430. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—77, 657, 430, 682………. Także ślicznie dziękuję Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na „Różaniec—,Św.Maksymiliana Kolbe-P.Marka Majowicz. Z całego serca dziękuję-„Bóg zapłać”P.Józefowi Szewcowi z żoną za ofiarowanie nowej chorągwi Św.Michała Archanioła i bł.kard.Wyszyńskiego dla naszej parafii. Dziękuję-„Bóg zapłać” P.Dawidowi Czubatowi za wycyklinowanie podłogi w jadalni na plebani i P.Grzegorzowi Czerepakowi za wykonanie półek do kuchni na plebani.
Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym, później Msza św.

2. Dzisiejsza NIEDZIELA  PALMOWA - Męki Pańskiej,która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia,t.j. najważniejszych wydarzeń naszego zbawienia. Poświęcenie palm  na każdej Mszy św. Jest obchodzona jako dzień młodzieży,módlmy się za naszą młodzież,aby trwała mocno w wierze.Przed suma procesja z palmami wokół k-ła. Jutro od g.8 będziemy odwiedzać naszych chorych ze Spowiedzią i Komunią św. wielkanocną, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii ,będziemy także odwiedzać chorych I-szopiątkowych.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 16,30 i Msza św. Zapraszamy.

4. Święte Triduum Paschalne  rozpoczniemy  w  WIELKI  CZWARTEK     Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17,00. Przez Was,moi kochani, zostały zamówione 3 Msze św.za nas kapłanów z serca dziękujemy.  Po Mszy św. uroczyste przeniesienie Najśw. Sakramentu  do „ciemnicy”  i będziemy czuwać na modlitwie do g. 24,00.  W  Wielki  Czwartek rano nie ma Mszy św.

5. WIELKI  PIĄTEK – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Przez cały dzień czuwamy   na modlitwie w „ciemnicy”,  zachowujemy ciszę i  skupienie.Zapraszamy do adoracji P.Jezusa w ciągu dnia.
Po południu o 15—nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.30,wspólna Droga Krzyżowa, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej .  Po Liturgii nastąpi przeniesienie P.Jezusa w Najśw. Sakramencie do Bożego Grobu i całonocne czuwanie modlitewne. Bardzo pięknie prosimy strażaków o trzymanie warty przy Grobie Pańskim,tak  jak w poprzednie lata.W Wielki Pątek obowiązuje post ścisły.

6. WIELKA  SOBOTA – przez cały dzień modlimy się i czuwamy przed N. Sakramentem przy Grobie Pańskim.  Poświecenie pokarmów w kościele paraf. o godz. 9,00 ; 10,00 i  11,00.  W Pikułach przy kapliczce o godz.10. Liturgia  WIGILII PASCHALNEJ w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz.19
od poświęcenia ognia i Paschału na zewnątrz kościoła – przynieśmy świece.

7. NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  –  31.03.2024 r.  REZUREKCJA  o godz. 6,00. W ciągu dnia Msze św. o godz. 9,00 ; Suma o 11,00 ; po południu o 15,00.. Na procesję rezurekcyjną prosimy zabrać sztandary, chorągwie i feretrony. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny: 7,00 ; 9,00 ; 11,00  i 15,00.

8. Słyszeliśmy dziś oopis Męki i Śmierci P.Jezusa. Czesław Miłosz w jednym ze swoich wierszy wyznał-„Im więcej razy na dzień jesteś znieważony,im śmieśniejsze na Ciebie wkładają korony,im żalu,drwiny,gniewu,oskarżenia, bo słowo Twoje z miejsca nie ruszy kamienia, tym bardziej pewnym mogę być tego, że Ty jesteś zaiste,Alfą i Omegą”. Życzę Wam, moi kochani, z całego serca, razem z naszymi ks.Markami,abyście przez pobożne i pełne wiary przeżywane Triduum Paschalnego  mogli jeszcze mocniej utwierdzić swoją wiarę, że Chrystus Pan jest dla nas prawdziwie Alfą i Omegą, czyli Początkiem i Końcem.Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej fizycznej i duchowej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele………..