V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 17 marca 2024 09:05

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą V-tą Niedzielę W. Postu, i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 391—400. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję   z nrów—113, 152, 770, 384A, 357A, 411, 289,248A….”Bóg zapłać” Różom Różańcowym za of. na kwiaty do Bożego Grobu i na Różańiec—M.B.Wspomożycielki Wiernych,P.Bożeny Piela,Św.Piotra i Pawła,P.Sławomira Drelicha,Zwiastowania NMP.P.Zofii Siudak,…Dziękuję druhom strażakom za zabezpieczenie naszej Drogi krzyżowej w ub. piątek, Wojownikom Maryi za zrobienie krzyża i zaznaczenie poszczególnych stacji Drogi krzyżowej i Wam wszystkim,którzy wzięłliście udział w tym przepięknym nabożeństwie….. Dziękuję ks. dr Adamowi Kopciowi Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego naszej diecezji za trud prowadzenia nam rekolekcji parafialnych, za przepiękne i głębokie rozważania o Dekalogu.Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św. W dzisiejszą niedzielę na naszą parafię przypada modlitwa o powołania kapłańskie,przez cały dzień polecajmy P.Bogu tę tak ważną sprawę.

2. We wt.19.03 Urocz.Św.Józefa.Msze św. u nas o 6.30—suma o 11, na której będzie Gminny Jubileusz 50—latków Małżeństwa, 40 par małżeńskich i po południu o 17. Zapraszamy.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 16,30 i Msza św. W każdy czwartek Wielkiego Postu o g. 16, jest wystawienie P.Jezusa w Naj.sakr. i adoracja modlitewna o powołania  kapłańskie,zachęcamy i prosimy o modlitwę w tej int. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o g. 16, a dla młodzieży i starszych  o g. 17—zapraszamy.  Módlmy się za naszą parafię na czas Spowiedzi wielkopostnej, która będzie we czw. od 9—12. I 15—17.

4. W najbliższy pt 22.03. u nas II-rzędny odpust ku czci M.B.Bolesnej. Msze św. o 7—10—suma i o 17.

5. Przyszła niedziela, to niedziela Męki Pańskiej—Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. To dzień młodzieży—módlmy się za młodych by trwali w wierze. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć „Baranka wielkanocnego Caritas w cenie 8 zł.

6. Zapowiedzi—Michał Wójcik,kaw.zam.par.Trzeboś—Wiktoria Rogala,panna,par.tut.,zap.3.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.Secjalny „Gość Niedz.” po 12 zł. I magazyn „Niedzieli” po 15 zł. Został zakończony I-szy etap remontu plebani, ……….zapraszam na wycieczkę.

8. W dzisiejszej Ewg P.Jezus mówi nam”Ziarno, które wpadłwszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity”.Jedno z tureckich przysłów, brzmi—„Dusza jest okrętem, rozsadek sterem, prawda portem”. Życzę Wam wszystkim, moi kochani z całego serca, razem z naszymi ks.Markami, aby czas przeżytych rekolekcji wielkopostnych  i Spowiedź św., pomogły Wam jak najpiękniej zadbać o swoją duszę w świetle Bożej prawdy i Jego słowa. Szczęść Wam Boże na cały tyd. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele….