IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 10 marca 2024 09:00

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą III-cią Niedzielę W. Postu, i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 381—390. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję z nrów—383A, 415, 164, 185, 164, 262b, 391c, 215,bezimiennie….”Bóg zapłać” Różom Różańcowym za of. na kwiaty do Bożego Grobu i na Różańiec—M.B.Ostrobramskiej,P.Wieśniak, Św.St-wa Bpa,P.Andrzeja Drelicha,M.B.Mistycznej,P.Marii Woś, Narodzenia NMP,P.Ireny Orszak,Św. Jadwigi Królowej,P.Janiny Sitarz, M.B.Kościoła,P. Jadwigi Kopacz, Św.Michała Archanioła,P.Marka Stępaka, Św.Krzysztofa,P.Kazimierza Furtaka,Św.St-wa Kostki,P.Jerzego Piskor,M.B.Miłosierdzia,P.Haliny Marut,,…Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św.

2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 16,30 i Msza św.Także w śr.o g.16 ks.Marek Tkacz zaprasza młodzież KSM-u na spotkanie do salki katechetycznej.W każdy czwartek Wielkiego Postu o g. 16, jest wystawienie P.Jezusa w Naj.sakr. i adoracja modlitewna o powołania kapłańskie,zachęcamy i prosimy o modlitwę w tej int. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o g. 16, a dla młodzieży i starszych  o g. 17—zapraszamy. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Módlmy się za naszą parafię na czas rekolekcji i Spowiedzi wielkopostnej. Również w śr. przypada rocz.wyboru pap.Fr-ka na Stolicę Ap.Módlmy się za niego.

3. W najbliższy pt—15.03. Mszą św. o g. 17,rozpoczniemy nasze św. parafialne rekolekcje wielkopostne, którym przewodził będzie ks. dr Adam Kopeć. PROGRAM

4. W sob. 16.03. po nauce dla młodzieży o 18.30,rozpoczniemy z całym narodem Nowennę za Ojczyznę zakończoną Apelem Jasnogórskim o 21. Ta Nowenna będzie trwać do 24.03. 2024 r.O prowadzenie modlitwy bardzo proszę naszych parafian od nr 61—120.

5. W przyszłą niedzielę na naszą parafię przypada modlitwa o powołania kapłańskie,przez cały dzień polecajmy P.Bogu tę tak ważną sprawę. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć „Baranka wielkanocnego Caritas w cenie 8 zł.

6. Zapowiedzi—Michał Wójcik,kaw.zam.par.Trzeboś—Wiktoria Rogala,panna,par.tut.,zap.2.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.Secjalny „Gość Niedz.” po 12 zł. I magazyn „Niedzieli” po 15 zł.

8. W dzisiejszej Ewg P.Jezus mówi nam m.inn.wierze w Niego.Soren Kierkegaard,powiedział—„Bez wiary potykamy się o źdźbło, z wiarą przenosimy góry”.Życzę Wam wszystkim, moi kochani z całego serca, razem z naszymi ks.Markami, abyście dzięki rekolekcjom wielkopostnym, które rozpoczniemy w tym tyg, umocnili swoją wiarę, tak by była zdolna góry przenosić.Szczęść Wam Boże na cały tyd. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele….