II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 25 lutego 2024 10:15

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą II-gą Niedzielę W. Postu, i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 361—370. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—618, 351, 432A, 521, 264, 748A, 43A,bezimiennie….”Bóg zapłać” Różom Różańcowym za of. na kwiaty do Bożego Grobu i na Różańiec—M.B.Uzdrowienia Chorych,P.Fr-ki Cisek,M.B.Różańcowej,P.Krystyny Zwolskiej,Róży Św.Teresy od Dzieciątka Jezus,P.Agnieszki Sikora,RóżyM.B.Szkaplerznej, P.Zofii Maksymiuk,Róży M.B.Siewnej,P.Marii Kopacz,Róży M.B.Pięknej Miłości,P.Cecylii Walczyk,Róży M.B.Łaskawej,P.Bogusławy Kozak,…
Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św.

2. W dzisiejszą niedzielę—„Ad gentes” dzień solidarności z misjonarzami i  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla misjonarzy. W każdą 2 i 4 sob. miesiąca o g. 9, w  Rudniku w par.Św.Trójcy trwają katechezy dla młodzieży,która chciałaby pogłębić swoją wiedzę religijną.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 16,30 i Msza św.Także w śr.o g.16 ks.Marek Tkacz zaprasza młodzież KSM-u na spotkanie do salki katechetycznej.W każdy czwartek Wielkiego Postu o g. 16, będzie wystawienie P.Jezusa w Naj.sakr. i adoracja modlitewna o powołania kapłańskie,zachęcamy i prosimy o modlitwę w tej int.
Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o g. 16, a dla młodzieży i starszych  o g. 17—zapraszamy.  Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tyg.przeżywać będziemy I-szy pt i I-szą sob. miesica.W I-szy pt o g.15—nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia—zapraszamy.Spowiedź  św.od g. 15.
W pt po Mszy św. wieczornej ks.Marek Krawczyk zaprasza Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.
W I-szą sob. po Mszy św.wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niep.Sercu Maryi, a po nabożeństwie spotkanie Wojowników Maryi.

5. Przyszła niedziela to I-sza miesiąca,adoracyjna,zmiana tajemnic róż.—dla mężczyzn,młodzieży i dzieci po Mszy św. o g.9 a dla niewast po sumie.Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu.Int.ewangelizacyjna—aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewang.,zarażały K-ł swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

6. Zarząd Stowarzyszenia naszego Muzeum Chrystusa Frasobliwego im.ks.prał.Ludwika Bielawskiego bardzo dziekuje P.Józefowi Bąkowi za pomalowanie 3 pomieszczeń muzealnych,jak też prosi ludzi dobrej woli o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Muzeum.Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej Muzeum.Za tę dobroć już teraz dziękujemy. Zachęcamy do zwiedzania naszego muzeum.Niewielką część ekspozycji mamy przed ołtarzem.
Katechezy Kursu Przedmałżeńskiego odbywać się będą w każdą niedzielę W.Postu o g.15.30, w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku.
W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć „Baranka wielkanocnego Caritas w cenie 8 zł.

6. Gratulacje dla naszych lektorów i ministrantów za zajęcie I-szych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych rozgrywek w piłce nożnej na szczeblu okręgu.Teraz pojada na zawody diecezjalne i zapewne ogólnopolskie.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.Secjalny „Gość Niedz.” po 14 zł.

8. Zapowiedzi—Patryk Paweł Podstawek,kaw.par.tut.—Agnieszka Katarzyna Żmuda,panna,zam.w Głogowie Małopolskim,zap.3.

9. W dzisiejszej Ewg P.Jezus  wyprowadza nas górę Tabor.Pierre Emmanuel, powiedział—„Modlitwa,to góra,która przemienia i uswieca człowieka”.Życzę Wam, moi kochani z całego serca, razem z naszymi ks.Markami, aby każda Wasza modlitwa  nie tylko Was uświęcała,ale i pomagała Wam zawsze trwać w obecności P.Boga.Szczęść Wam Boże na cały tyd. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele….