I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 18 lutego 2024 08:49

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą I-szą Niedzielę W. Postu, za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 351—360. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—69, 70, 235, 132, 183, 470,344, 111, 164A, 11B, 200, 430B, 166A, 5A, 391, 192, 353, 651W, 173, 590, 423….”Bóg zapłać” Różom Różańcowym za of. na kwiaty do Bożego Grobu i na Góżańiec— M.B.Różańcowej, P.Zofii Mścisz, M.B.Saletyńskiej, Św.Floriana, P.Jacka Dąbka, M.B.Nieust.Pomocy, P.Urszuli Bieleckiej, M.B.Nieust.Pomocy, P.Haliny Laufer, M.B.Król.Pokoju, P.Marii Drelich.

Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św.

2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 16,30 i Msza św.

3. W każdy czwartek Wielkiego Postu o g. 16, będzie wystawienie P.Jezusa w Naj.sakr. i adoracja modlitewna o powołania kapłańskie,zachęcamy i prosimy o modlitwę w tej int. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o g. 16, a dla młodzieży i starszych  o g. 17—zapraszamy.  Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę—„Ad gentes” dzień solidarności z misjonarzami i  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla misjonarzy. W każdą 2 i 4 sob. miesiąca o g. 9, w  Rudniku w par.Św.Trójcy trwają katechezy dla młodzieży,która chciałaby pogłębić swoją wiedzę religijną.

5. Dzieci w szkole otrzymają skarbonki wielkopostne i swój wielkopostny dar serca przyniosą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed ołtarz P. Jezusa.
W najbliższy piątek 23.02. po Mszy św. wieczornej w k-le spotkanie grupy modlitewnej Św.O.Pio. Także w piątek o 15.30,P.Katechetka zaprasza do k-ła na  próbę naszą scholę.

6. Zarząd Stowarzyszenia naszego Muzeum Chrystusa Frasobliwego im.ks.prał.Ludwika Bielawskiego bardzo prosi ludzi dobrej woli o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Muzeum.Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej Muzeum.Za tę dobroć już teraz dziękujemy. Zachęcamy do zwiedzania naszego muzeum. Niewielką część ekspozycji mamy przed ołtarzem.
Katechezy Kursu Przedmałżeńskiego odbywać się będą w każdą niedzielę W.Postu o g.15.30, w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku.

7. Polecajmy w modlitwie nasze rekolekcje wielkopostne,które będą w dniach—15.03—17.03.2024 r.,które będzie prowadził ks.dr Adam Kopeć. U nas Spowiedź św.wielkopstna będzie we czw. 21.03.2024 r.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.Secjalny „Gość Niedz.” Po 14 zł.

9. Zapowiedzi—Patryk Paweł Podstawek,kaw.par.tut.—Agnieszka Katarzyna Żmuda,panna,zam.w Głogowie Małopolskim,zap.2.

10. W dzisiejszej Ewg P.Jezus  pokazuje nam jak pokonać szatana i jego pokusy.Św.Augustyn, powiedział—„Ten,który cię stworzył,wie jak ci pomóc i również ,co ma z tobą zrobić,jeśli Mu całkowicie zaufasz”..” Życzę Wam, moi kochani z całego serca, razem z naszymi ks.Markami, abyście pozwolili P.Bogu działać w Waszym życiu,byście dzięki temu mogli doświadczać Jego Boskiej troski i zwycięstwa nad szatanem. Szczęść Wam Boże na cały tyd. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele….