VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 11 lutego 2024 08:47

1. Składam serdeczne podziękowanie-„Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszy Dzień Pański i za of.na k-ł. W przyszłą sob. bardzo pięknie proszę naszych parafian od nru 341—350.  Dziękuję ślicznie „Bóg zapłać” za dar serca, który ofiarowaliście w ub. tyg. na nasz k-ł—dziękuje Rodzinom z nrów—194, 106, 39, 462A, 258, 345A, 472,,Daniel i Róża Czerepak…  „Bóg zapłać”za of. na kwiaty do B.Grogbu i na Różaniec  Różom—M.B.z Lourdes,Róży P.Bogdana Bednarza, Róży Św.Józefa,P.Krzysztofa Piedla,………….Dziekujemy firmie TELE- PORETER P.Roberta Femiaka z Rudnika za wycinkę drzew i zakrzaczeń koło plebani.

2. W dzisiejszą niedzielę 11. II., obchodzimy wspomnienie N.M.P. z Lourdes –Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie na sumie o g. 11. Od 10.30 będziemy służyć w konfesjonale.   Modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej.  Od dzisiaj do soboty przeżywać będziemy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Po południu o godz. 15.00 Msza św.

3.W najbliższą Środę Popielcową 14.02.rozpoczynamy św.Czas Wielkiego Postu,już dziś pomyślmy o naszych postanowieniach wielkopostnych.Msze św. u nas w Śr.Popielcową o 6.30—10—17.Na każdej Mszy św.posypanie głów popiołem.Taca przeznaczona będzie na Ukrainę.Bedzie to dzień modlitw za narody słowiańskie,aby wytrwały w wierności Chrystusowi Panu.Od Środy Popielcowej do I-szej Niedzieli W.Postu modlić się będziemy o ducha pokuty dla każdego z nas.Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy nie będzie.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci będą w piątki o g. 16—a dla młodzieży i starszych także w piątki o g. 17,a później Msza św. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę W.Postu o g.15, później Msza św.
5. W najbliższy piątek 16.02.od g.19,Wojownicy Maryi zapraszają na „Noc Walki o Bł.dla Polski”.W tym szczególnym czasie potrzebujemy zwielokrotnionej modlitwy oraz pokuty za nasz kraj.Zjednoczeni w modlitwie z Wojownikami Maryi w całej Poslce i Europie będziemy wypraszać łaski dla Ojczyzny.Na zakończenie adoracji o g.24,będzie Eucharystia za Ojczyznę.Zachęcamy Was wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie. Dlatego też kolejka modlitewna z racji każdego 16 dnia miesiąca,będzie przesunięta na następny miesiąc- marzec.

6. Zarząd Stowarzyszenia naszego Muzeum Chrystusa Frasobliwego im.ks.prał.Ludwika Bielawskiego bardzo prosi ludzi dobrej woli o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Muzeum.Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej Muzeum.Za tę dobroć już teraz dziękujemy.
Katechezy Kursu Przedmałżeńskiego odbywać się będą w każdą niedzielę W.Postu o g.15, w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. W Ewg dzisiejszej P. Jezus uzdrawia człowieka chorego na trąd.Leopold Staff gorzko,pytał—„Jak zwie się Wasza boleść sroga?—Nie ma Boga! Brak nam Boga!.” Życzę Wam, moi kochani z całego serca razem z naszymi ks.Markami,  aby Wam nigdy nie brakowało Boga i poczucia Jego bliskości,zwłaszcza gdy będzie Wam ciężko.Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…..