II Niedziela Zwykła - 14 stycznia 2024 PDF Drukuj Email
sobota, 13 stycznia 2024 21:11

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. na k-ł. W najbliższą sob. bardzo pięknie proszę naszych parafian od nru 281—300. Dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który złożyliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—26, 217, 420f, 61, 550, 543, 561a,250, 367a, 410, 314……………Dzisiaj po południu o godz. 15,00 Msza św.
W ub.poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Chcemy powiedzieć, że spotkaliśmy się z bardzo dużą życzliwością i dobrocią z Waszej strony wobec nas kapłanów. Za to wszystko chcemy Wam,moi kochani dzisiaj z serca podziękować, a szczególnie za rozmowy,za wszelkie poczęstunki, za dzielenie się swoimi sprawami i tymi radosnymi, jak też tymi smutnymi.Obiecujemy,że to wszystko będziemy polecać P.Bogu w naszych modlitwach, bo tylko On nas jednoczy ze sobą i pomiędzy sobą.Za ofiary kolędowe, które złożyliście i będziecie składać już dziś za nie serdecznie dziękujemy—„Bóg zapłać”.

2. We wt.– 16. I,  po Mszy św. wieczorowej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja Pana Jezusa i modlitwy za Ojczyznę do Apelu Jasnogórskiego. Bardzo proszę, aby czuwanie modlitewne prowadziły Rodziny od nr:1—60.

3. W śr. przeżywać będziemy Dzień Judaizmu, módlmy się za naszych starszych braci w wierze, aby przyjęli prawdę o przyjściu obiecanego Mesjasza. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 16,30 i Msza św.
We czw. 18. I.  rozpocznie się Tydzień Ekumeniczny ; Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do święta Nawrócenia Św.Pawła Ap, czyli do 25.01.Polecajmy P. Bogu w naszych modlitwach tę tak ważną sprawę jedności wyznawców Chrystusa.

4. W pt ks.Marek Krawczyk zaprasza kandydatów na ministrantów na zbiórkę do salki katechetycznej na g.16, a Oazę po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej.Natomiast  P.Katechetka takż w pt zaprasza scholę do k-ła na g.16.

5. W sobotę na g. 15, ks.Marek Tkacz zaprasza naszą młodzież KSMu na spotkanie do salki katechetycznej.  W przyszłą niedzielę  21. I.  , będziemy obchodzić Dzień Babci, a w poniedziałek 22.01.Dzień Dziadka—ogarnijmy ich wdzięczną modlitwą miłości.
Będą nowe dni i godz. otwarcia naszego muzeum—Pon.g.9—12—wt.9—12—czw. 11.30—14.30, sob. 10—13. Informacja w gablocie.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i Niedzieli.

7. W Ewg dzisiejszej mamy opis powołania I-szych Apostołów.Albert Camus, powiedział—Rozpoznanie własnego powołania, to droga do świetości”. Życzę Wam,moi kochani razem z naszymi ks.Markami, abyście krocząc pewnie drogą własnego powołania z każdym dniem coraz bardziej się uświęcali. Szczęść Wam Boże na cały tyd. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele…….