III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 17 grudnia 2023 09:51

1. Składam serdeczne podziękowanie-„Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedziele i za of. na k-ł.  W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 221—250.

Ślicznie dziękuję-„Bóg zapłać” za Wasz dar serca, który złożyliście w ub. tyg. na nasz k-ł—Rodz.z nrów—336, 164a, 67a, 418a, 165, 377, 626, 147, 109,bezimiennie, bezimiennie………..Dziękuję za of.na czasopismo Różaniec- Róży M.B.z Lourdes P.Marianny Roman……Bardzo pięknie dziękuje „Bóg zapłać”P.Wiesławowi i P. Henrykowi za zamontowanie nowego oświetlenia w prezbiterium naszego k-ła. Dziękuje P.Mariuszowi za przywiezienie nakryć na ławki przy ścianach i naszemu P.kościelnemu P.Markowi za pomoc w ich montażu.Za te dodatkowe nakrycia zapłaciliśmy 1.800 zł.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św.Dziś też rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach. Dziś również rozpoczynamy czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

3. W najbliższą środę 20.12. przeżywać będziemy naszą parafialną Spowiedź św..Roraty o g. 6, a Spowiedź od g.9—12.,przerwa w Spowiedzi od 10.30—11. Po południu Spowiedź św. od 15—17.00.Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.Módlmy się, moi kochani o dobrą Spowiedź św. dla całej naszej parafii,aby nikt z nas nie przeżywał Świat B.Narodzenia bez  przyjęcia P.Jezusa w Komunii św.

4. W piątek  22.12.podczas Rorat harcerze ze Szkoły w Centrum przekażą nam „Światełko betlejemski’ Po naszych domach będą roznosić je w sob. 23.112. od g.9. rano. Także w pt. będziemy odwiedzać naszych chorych od g. 9. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii do najbliższego czwartku włącznie.

5. Na stoliku przed balaskami są opłatki na wigilijny stół.

6. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7. Dziś Św.Paweł,mówi nam m.inn.—„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”.Escriva de Balaguer, powiedział—„Nawrócenie jest sprawą chwili, uświęcenie jest dziełem całego życia”. Życzę Wam,moi kochani razem z naszymi ks.Markami, abyście dzięki dobrze przeżytej adwentowej Spowiedzi św., podejmując nawrócenie, spokojnie i wytrwale kroczyli drogą własnego uświęcenia. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale  Archaniele….