Niedziela Chrystusa Króla - 26 listopada 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2023 09:17

1. Składam piękne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą Urocz. Chrystusa Króla Pana Wszechświata i za of. na k-ł. W najbliższy pt. bardzo proszę naszych parafian od. nru 191—200. Z serca dziękuję-„Bóg zapłać” za dar Waszego serca, który przekazaliście w ub. tygodniu na nasz k-ł. Rodzinom  z nru 325 A, 408 A, 275 A, 561 F, 158 A, 430…………………….

2. Przeżywamy dzisiaj Urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnią niedzielę Roku kościelnego. Polecamy zatem Chrystusowi Królowi naszą Ojczyznę, modlimy się, aby zapanowało w niej Chrystusowe Królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości  i pokoju. Razem z całym narodem trwamy na modlitwie prosząc P,Boga „Przyjdź Królestwo Twoje”.
Dzisiejsza Uroczystość jest Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziś po południu o godz. 17,00 Msza św.

3. W naszej Diec. przeżywamy Tydzień Biblijny, w którym pochylamy się częściej nad Słowem Bożym.  Zachęcamy do rodzinnego czytania i rozważania Pisma św.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 16,30 i Msza św.

5. W tym tyg. przeżywać będziemy I-szy pt i I-szą sob. miesiąca. W I-szy pt o 15 nabożeństwo do B.Miłosierdzia,od 15.30. spowiedź św., o 17 Msza św.,zapraszamy. W I-szą sob. miesiąca gościć będziemy w naszej parafii na Diecezjalnym Spotkaniu wszystkie grupy modlitewne Św.O.Pio z naszej diec..To spotkanie rozpocznie się o g.10,-10.15.-konferencja duchowa, 11-wystawienie P.Jezusa w Najśw.Sakr. i adoracja, o 12-uroczysta Msza św. i o 13 zakończenie. Serdecznie zapraszamy. Ks.Marek Kawczyk w pt. na g.16 zaprasza kandydatów na ministrantów do salki katechetycznej, a Oazę po Mszy św. wieczornej. Ks.Marek Tkacz zaprasza młodzież KSMu w sob. na g. 15 na spotkanie do salki katechetycznej, a Wojowników Maryi po Mszy św. wieczornej.Chcemy się pochwalić, że nasi ministranci wygrali dekanalne zawody w piłce nożnej we wszystkich trzech kategoriach i awansowali do rozgrywek regionalnych, gratulacje.

6. W przyszłą niedzielę 03.12, przeżywać będziemy   I  NIEDZIELA  ADWENTU  –  rozpoczniemy nowy Rok Kościelny  i Rok Liturgiczny,który będziemy przeżywać pod hasłem—„Uczestniczę we wspólnocie K-ła” . I-sza niedziela miesiąca,adoracyjna,zmiana tajemnic różańcowych, o 9, mężczyźni,młodzież i dzieci, a na sumie niewiasty. Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu. Int. ewangelizacyjna—aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społecznej, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.   Pod chórem na stolikach sa kalendarze na nowy 2024 rok w cenie 9 i 12 zł.

7. Dzisiaj w Ewg Chrystus Król Wszechswiata, przypomniał nam, że będziemy sadzeni z realizacji uczynków miłosierdzia.Wiliam Szekspir, powiedział—„W księdze przeznaczenia wszyscy jesteśmy zapisani w jednym wierszu”. Życzę Wam, moi kochani, razem z naszymi ks.Markami,abyście spełniając wobec siebie uczynki miłosierdzia złotymi literami zapisywali własną księgę życia. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po błogosławieństwo.  Św. Michale Archaniele………….