XXX Niedziela Zwykła - 29 października 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2023 09:17

1. Składam serdeczne podziękowanie”Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła i placu wokół k-ła na dzisiejszy Dzień Pański i na Urocz.Wszystkich Św. W najbliższą sobotę, bardzo proszę naszych parafian od nru 151—160.Z całego serca dziękuję za dar Waszego serca, który w ub. tyg.ofiarowaliście nasz k-ł, składam „Bóg zapłać” rodzinom z nrów—553, 182, 34 A,bezimiennie…………….Ślicznie dziękuję Szkolnemu Kołu Caritas ze Szkoły Podstawowej w Centrum za posprzątanie grobów kapłanów,a drużynie harcerskiej także z Centrum za posprzątanie pomnika Nieznanego Żołnierza.

2. Dziś przeżywamy Urocz. Poświęcenia k-ła—dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni i modlimy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców tego domu Bożego. Po południu o godz. 16,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.   W ub. niedzielę było liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. –doliczyliśmy się 1421 parafian na ogólną liczbę 3674 osób przynależących do naszej parafii.Módlmy się za tych,którzy przestali praktykować wiarę.
We wtorek 31.10.zakończenie Nabożeństw Październikowych – przyjdźmy jak najliczniej ,aby podziękować M.B.za otrzymane łaski. W tym dniu przed Ur.Wszystkich Św.,Wojownicy Maryi zapraszają na g. 21, na modlitewne czuwanie do g.24.

3. W śr.01.11.Uroczystość Wszystkich Świętych … Przed południem porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00 ; 9,00 ; 11,00. Po południu w kościele o godz. 13,30 Nieszpory za zmarłych, następnie udamy  się na cmentarz i tam o 14,00 będzie Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. procesja z pięcioma stacjami w obrębie cmentarza i modlitwy za zmarłych.  Zapraszamy !!! W czasie Mszy św. na cmentarzu będzie zbierana taca na wywóz śmieci z cmentarza. W Ur. Wszystkich Św. kleryk  z naszego sandomierskiego Seminarium Duchownego, będzie kwestował na rzecz Seminarium. W tym dniu nowenny do M.B.Nieust.Pomocy nie będzie.

4. W  czw.02.11. WSPOMNIENIE  WSZYSTKICH  WIERNYCH ZMARŁYCH. –   Dzień Zaduszny.
Msze św. o godz. 7--10.- 17. Po Mszy św. o g.10  procesja żałobna do pięciu stacji na cmentarzu. Po południu o godz. 16,30 Różaniec za zmarłych poleconych w Wypominkach, od nru 1—50.Od g.20—21, zapraszamy mężczyzn na modlitewne czuwanie.
W pt. modlić się będziemy za naszych zmarłych z Wypominków od nru 51—100, w sob. od nru 101—150,w niedzielę od nru 151—200.Kartki z wypominkami prosimy składać u Pana kościelnego.
Różaniec za zmarłych poleconych  w Wypominkach  będzie o godz. 16,30, a później Msza św.

5. W tym tygodniu przypada  I Czwartek , I Piątek i I Sobota  listopada.    Godzina Święta w I-szy  czwartek od 16,00 do 17,00. W I-szy piątek po południu o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja do godz. 17,00. i Msza św. Zapraszamy.
W I sobotę nabożeństwo do Niepok. Serca N.M.P. Ks.Marek Tkacz zaprasza młodzież KSMu  na spotkanie w sob. na g.15., a Wojowników Maryi po wieczornej Mszy św.

6. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca,adoracyjna,zmiana tajemnic  różańcowych dla róż niewiast, dziecięcych i młodzieżowych po Mszy św. o g.9, a dla  mężczyzn po sumie.Od I-szej niedzieli grudnia zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast będzie po sumie ,a dla mężczyzn po g.9. Taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu.Int. ewangelizacyjna na listopad—za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Św. Int. za Ojczyznę—aby Polacy z odwagą bronili się przed działaniami godzącymi w naszą tożsamość, wiarę chrześcijańską i kulturę. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św.wieczornej rozpocznie się w naszej parafii 33-dniowe przygotowanie do oddania się w niewolę Maryii(zawierzenie 33).Zapraszamy.

7. W tym tyg. przeżywać będziemy Urocz.Wszystkich Św. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości.Johan Wolfgang Goethe, powiedział—„Doskonałość to norma niebios, tylko pragnienie doskonałości to norma człowieka”.Życzę Wam z całego serca,moi kochani razem z naszymi ks.Markami, takiego nieustannego pragnienia Bożej doskonałości, czyli świętości. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…