XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 22 października 2023 09:06

1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła i placu wokół k-ła na dzisiejszy Dzień Pański i za of. na k-ł. Do sprzątania w najbliższą sobotę pięknie proszę naszych parafian od nru 131—150. Równie gorąco dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł-, dziękuję Rodzinom z nrów—413, 450, 420 f, 537. Zarząd Stowarzyszenia naszego muzeum Chrystusa Frasobliwego,składa serdeczne podziękowanie P.Sławomirowi Sabatowi za darmowe pomalowanie dwóch sal muzealnych. P.Wiesławowi za naprawienie nagłośnienia w k-le. Dziś jest liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

2. Dzisiejsza  Niedziela  Misyjna  rozpoczyna   Tydzień  Misyjny  w Kościele Powszechnym.  Módlmy się za misje i wspierajmy materialnie Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.
Po południu o godz. 16,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. Zachęcamy Was, moi kochani do wytrwałej modlitwy różańcowej w k-le, w domu i  w rodzinie.

3. W środę 25. 10, w naszej Diecezji, wsp. Św. Jana Pawła II – Papieża,a Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy będzie połączona z Różańcem Św.,zapraszamy.

4. Na stolikach pod chórem są jeszcze kartki  wypominkowe . Jeśli ktoś ma życzenie, to można sobie je zabrać i z wypisanymi imionami naszych zmarłych złożyć w zakrystii u Pana kościelnego. Numeracja na tych kartkach nie jest wg. nrów domów, tylko wg kolejności. W  listopadowe dni będziemy modlić się za naszych zmarłych z wypominków na różańcu wg kolejnych numerów. Za złożone ofiary już dziś gorąco dziękujemy- „Bóg zapłać”.

5. Za tydzień  29.10. – ostatnia niedziela października   Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny,  zwracamy się z prośbą o kulturę przy porządkach na cmentarzu. Segregujmy śmieci. Cmentarz jest drugim miejscem świętym po kościele. Uszanujmy miejsce doczesnego spoczynku ciał naszych bliskich. Msza św. w Ur.Wszyskich Św. będzie na cmentarzu o g. 14., wcześniej  o 13.30,w k-le będą Nieszpory za zmarłych.Taca na cmentarzu będzie przeznaczona na wywóz śmieci.

7. Zachęcamy w tym tyg. do korzystania ze Spowiedzi św., zarówno rano jak i popołudniu od  g.16 przed Mszą św., by w listopadzie móc ofiarować bliskim zmarłym jeden z najcenniejszych prezetów- dar odpustu.

8. P.Katechetka zaprasza naszą scholę na próbę w piątek na g.16,tutaj w k-le. Zapraszamy wszystkie dzieci,które chciałyby należeć do scholii. Ks.Marek Krawczyk zaprasza kandydatów na ministrantów na zbiórkę do k-ła w pt na g.15.30,a Oazę po Mszy św.wieczornej do salki katechetycznej. Natomiast ks.Marek Tkacz zaprasza na spotkanie Wspólnotę Św.O.Pio jutro po Mszy św.,młodzież chcącą należeć do KSMu w sobotę na g.15 do salki katechetycznej. Także w najbliższą sob.28.10, pod przewodnictwem ks.Marka Tkacza odbędzie się u nas diecezjalne spotkanie Wojowników Maryi.Rozpocznie się różańcem o 16.30,później Msza św. i agapa w salce katechetycznej.

9. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,prosimy o tę modlitwę i nie ustawajmy w niej.

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

11. Słyszeliśmy w dzisiejszej Ewg—„Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Ks.Karol Hołubicki,powiedział—„Prawdziwe ludzkie piękno rozkwita wówczas, gdy w sercu człowieka przebywa Bóg.” Życzę Wam,moi kochani z całego serca razem z naszymi ks.Markami, abyście każdego dnia byli piękni obecnością P.Boga w swoim sercu.Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…