XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2023 16:51

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła i placu wokół k-ła na dzisiejszy Dzień Pański i za of.na kł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  111—120. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—405 a, 278, 453,44 a,bezimiennie….  Bóg zapłać za of. na „Różaniec”—Róży M.B.Królowej Pokoju, P.Marii Drelich, Róży  M.B.Uzdrowienie Chorych,P.Franciszki Cisek ……..

2. Przeżywamy dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem-„Jan Paweł II—Cywilizacja życia”, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będzie to również dzień dziecka utraconego,módlmy się za rodziców, którzy stracili swoje dziecko. Dzisiaj o g.16.30. nabożeństwo różańcowe, na które gorąco zapraszamy,później Msza św. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe codziennie o 16.30,a Msza św. popołudniowa o g. 17,zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.

3. Dzisiaj także bardzo ważny dzień dla naszej Ojczyzny—wybory parlamentarne,weźmy w nich jak najliczniejszy udział.Za dużą frekwencję w gminie, możemy wesprzeć naszych druhów strażaków.Módlmy się za Polaków.   Jutro dzień modlitw dziękczynnych za Św.JPII, o prowadzenie adoracji bardzo serdecznie proszę naszych parafian od nru 360—420.

4. W śr. święto Służby Zdrowia,polecamy w modlitwie  tych,którzy nas leczą. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę włączona w nabożeństwo różańcowe, zapraszamy.

5. Ks.Marek Krawczyk zaprasza w najbliższy piątek kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie po Mszy św. wieczornej tutaj w k-le., naszą Oaze także w piątek na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej. Ks.Marek Tkacz w najbliższą sob., po Mszy św. wieczornej,zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie młodzież,która chce tworzyć wspólnotę KSMu w naszej parafii. Prosimy rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież, by chcieli brać udział w tych wspólnotach.

6. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę. Za oczyszczenie i impregnację figur na placu k-lnym zapłaciliśmy w ub. tyg. 1800 zł.

7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

8. W Ewg dzisiejszej P.Jezus mówi nam o zaproszonych na ucztę.Romano Guardini, powiedział—„Każda Msza św. jest zapowiedzią wiecznej Uczty w niebie”.Życzę Wam,moi kochani z całego serca razem z naszymi ks.Markami,abyście przede wszystkim w każdą niedzielę i święto z radością korzystali z Bożego zaproszenia na Jego Ucztę eucharystyczną i karmili swoją duszę Boskim pokarmem Słowa i Najśw.Sakr. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…