XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 08 października 2023 09:58

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of.na kł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  111—120. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—12A, 266, 312, 645, 442, 657, 139, 58A, 682, 642,bezimiennie…. Bóg zapłać za of. na „Różaniec”—Róży M.B.Królowej, P.Bernadety Cisek, Róży  M.B.Łaskawej P.Bogusławy Kozak……..

2. Dzisiaj o g.16.30. nabożeństwo różańcowe, na które gorąco zapraszamy,później Msza św. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe codziennie o 16.30,a Msza św. popołudniowa o g. 17,zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.  Również dzisiaj  w katedrze w Sandomierzu o g.11,odbędzie się zakończenie Jubileuszowego Roku bł.Wincentego Kadłubka,módlmy się za nasza diecezje.

3. Z całego serca dziękuję naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozdysponowanie
pomocy żywnościowej w ub. poniedziałek, i naszym druhom strażakom za udostępnienie remizy na ten cel. Dziękuję P. Zbigniewowi Sabatowi za przywiezienie tego transportu z Sandomierza, P.Janowi Ciakowi za rozładowanie go tu na miejscu.
4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę włączona w nabożeństwo różańcowe, zapraszamy.

5. Ks.Marek Krawczyk zaprasza w najbliższy piątek kandydatów na lektorów na spotkanie o g. 16, tutaj w k-le., naszą Oaze także w piątek na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej. Ks.Marek Tkacz jutro w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej,zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie młodzież,która chce tworzyć wspólnotę KSMu w naszej parafii.

6. Dziękuję przedstawicielom Kół Żywego Różańca za wzięcie udziału we wczorajszym diecezjalnym spotkaniu Róż Różańcowych w Włostowie.

7. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.

8. W pt 13.10. ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół k-ła,zapraszamy; będzie to także dzień imienin J.E.Ks.Bpa Edwarda Frankowskiego,módlmy się za niego.

9. W sob. 14.10. Dzień Edukacji Narodowej,polecajmy P.Bogu dzieci, nauczycieli i wychowawców. A w przyszłą niedzielę 15.10.2023r., bardzo ważny dzień dla naszej Ojczyzny—dzień wyborów parlamentarnych i referendum narodowego, weźmy w nim udział w duchu patriotyzmu i odpowiedzialności za naszą Matkę Ojczyznę Polskę,bo widzimy jakie siły zewnętrzne i wewnętrzne sprzymierzyły się przeciwko Polsce i nam Polakom. Przeżywać będziemy też XXIII Dzień Papieski pod hasłem-„Jan Paweł II—Cywilizacja życia”, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będzie to również dzień dziecka utraconego,módlmy się za rodziców, którzy stracili swoje dziecko. Prosimy bardzo, aby nie niszczyć miejsc i symboli upamiętniających tragiczną śmierć na drodze,kogoś z naszych bliskich,bo to jest zadawanie kolejnego bólu i rozdzieranie na nowo ran żalu.

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

11. W Ewg dzisiejszej P.Jezus mówi nam o dzierżawcach w winnicy.Ks.Karol Hołubicki,powiedział—„Kościół, to wspólnota ludzi wzajemnie zatroskanych o zbawienie.”.Życzę Wam,moi kochani z całego serca razem z naszymi ks.Markami, abyście  okazując sobie taką troskę, wspierali się wzajemnie modlitwą i dobrym słowem w drodze do zbawienia.Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św.Michale Archaniele…