XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2023 08:25

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of.na kł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  71—90. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—346, 392, 176, 206……..

2. W ub.niedzielę 17.09.na sumie przeżywaliśmy uroczystość nadania naszemu muzeum imienia Ks.prałata Ludwika Bielawskiego.Po południu odbył się piknik parafialny—jeszcze raz  z serca dziękujemy „Bóg zapłać”P.Staroście Robertowi Bednarzowi,P.Wójtowi Markowi Stępakowi,Stowarzyszeniu „Podgórzanie”,P.Dyr.Domu kultury za nagłośnienie i wszystkim,darczyńcom,sponsorom i tym,którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.Dzisiejsza taca na remont katedry w Sandomierzu. Także dzisiaj w Rudniku n/Sanem o g.14,spotkanie popielgrzymkowe.Dziś o 17 Msza św. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa o g. 18.

3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o 17.30, zapraszamy. W czw.28.09. rocznica śm.Kard.Adama Kozłowieckiego.

5. W najbliższy pt. na g.16,P.Katechetka Marysia, zaprasza wszystkie dzieci,które należą i chcą należeć do scholii na spotkanie do k-ła,a na g.16.30,ks.Marek Krawczyk zaprasza kandydatów na ministrantów na spotkanie w salce katechetycznej, o 17—lektorów,a o 17.30. naszą Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.Także  ks.Marek Krawczyk zaprasza w przyszłą niedzielę po sumie rodziców  i dzieci kl.VI przygotowujące się do sakr.bierzmowania na spotkanie organizacyjne w k-le.Ks.Marek Tkacz w sob. po Mszy św. wieczornej,zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie organizacyjne młodzież,która chce tworzyć wspólnotę KSMu w naszej parafii.

6. Jest organizowany wyjazd do Włostowa na diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca,które odbędzie się 07.10.2023r.,chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.08.10. w katedrze w Sandomierzu odbędzie się zakończenie Jubileuszowego Roku bł.Wincentego Kadłubka, chętnych zapraszamy do zapisywania się do najbliższej soboty także w zakrystii.

7. Przyszła niedziela I-sza miesiąca,adoracyjna,zmiana tajemnic różańcowych,po Mszy św.o 9 niewiasty i młodzież,a po sumie mężczyźni. Taca z przyszłej niedzieli na Seminarium Duch.w Sandomierzu. Także w przyszłą niedzielę o g.16.30. rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe.Zapraszamy.

8. Zapowiedzi—Paweł Kida,kaw.,zam Krzywdy,par.Groble—Klaudia Dul,panna,par.tut.,zap.3.   Paweł Grzegorz Urbanik,kaw.par.tut.—Maria Cebula,panna,par.tut.,zap.2.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

10. P.Jezus w dzisiejszej Ewg mówi nam o robotnikach w winnicy.Charles Journet,powiedział—„We wspólnocie K-ła jest miejsce dla wszystkich,tylko trzeba chcieć do niej przynależeć”.Życzę Wam,moi  kochani z całego serca, razem z naszymi ks.Markami,aby Wasze serca zawsze przenikała radość i wdzięczność wobec P.Boga z przynależności do wspólnoty Jego K-ła,którą wspólnie tworzymy. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek.Św.Michale Archaniele…