XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 17 września 2023 10:13

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of.na kł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  61—70. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—570, 160, 164, 597, 699, 372 b,bezimiennie…….. Dziękuję P.Wiesławowi za mioteringu w muzeum,P.St-wi Biziorowi za wykonanie i ofiarowanie tablicy pamiątkowej muzeum, P.Janowi za wykonanie za darmo kostki wokół pomnika przy muzeum-„Bóg zapłać”.Zakończył się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego,wszystkim tym rodzicom,którzy posłali swoje dzieci i młodzież na Mszę św. i modlitwę składamy gorące podziękowanie—„Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę 17.09.na sumie będziemy gościć Ks.Bpa Edwarda Frankowskiego z racji nadania naszemu muzeum imienia Ks.prałata Ludwika Bielawskiego.Po Mszy św. będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej, krótki program artystyczny, później przy plebani i na parkingu odbędzie się piknik parafialny z różnymi atrakcjami,(g.14-pokaz walki rycerskiej,zjezdżalnia dla dzieci, występ scholii,harcerzy, goraca kawa,ciasto, i zabawa taneczna p.b.Pana Jerzego Horodeckiego), zapraszamy i z serca dziękujemy „Bóg zapłać”wszystkim,darczyńcom,sponsorom i tym,którzy zaangażowali się w przygotowanie tej dzisiejszej uroczystości.Prosimy bardzo,by dziś na sumie nie parkować na placu plebani, a sprzątających k-ł,pięknie prosimy o przetarcie podłogi i wyrzucenie śmieci z ubikacji na parkingu.To tak na przyszłość, zawsze. Dzisiejsza niedziela,to Dzień Środków Społecznego Przekazu.Módlmy się za pracowników mediów,aby byli strażnikami i przekazicielami prawdy. Dziś o 17 Msza św. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa o g. 18.

3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o 17.30, zapraszamy.

5. W najbliższy pt. na g.16.30,ks.Marek Krawczyk zaprasza kandydatów na ministrantów na spotkanie w k-le, a po Mszy św. wieczornej naszą Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.Także  ks.Marek Krawczyk zaprasza w przyszłą niedzielę po sumie rodziców  i dzieci kl.VIII przygotowujące się do sakr.bierzmowania na spotkanie organizacyjne w k-le.Ks.Marek Tkacz reaktywuje KSM,zapraszamy chętną młodzież do zgłaszania się do niego.

6. W najbliższą sob. święto patronalne Grupy Św.O.Pio,zapraszamy do modlitwy i obstawy liturgii Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę, a taca z przyszłej niedzieli na remont katedry w Sandomierzu.

8. PRZECZYTAĆ Z KARTKI!!!

9. Zapowiedzi—Piotr Jakub Dul,kaw.zam. w Stalowej Woli,par.M.B.Kr.Polski—Agnieszka Beata Barłóg,panna,par.tut.,zap.3.  Paweł Kida,kaw.,zam Krzywdy,par.Groble—Klaudia Dul,panna,par.tut.,zap.2.   Paweł Grzegorz Urbanik,kaw.par.tut.—Maria Cebula,panna,par.tut.,zap.1.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

10. P.Jezus w dzisiejszej Ewg uwrażliwia nas na konieczność miłosierdzia względem bliźnich.Św.Cyryl Jerozolomski,powiedział—„Mieć przed oczyma swój własny grzech, to początek nawrócenia i zwycięstwa”.Życzę Wam,moi kochani razem z naszymi ks.Markami pięknej niedzieli,spokojnego tygodnia i abyście wszyscy każdego dnia byli duchowymi zwycięzcami dzięki wzajemnemu przebaczeni i Bożemu Miłosierdziu. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy.Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek.Św.Michale Archaniele…