XXI Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 27 sierpnia 2023 10:47

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę  i za of.na k-ł.W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  21—30. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—457, 277, 580, 323, bezimiennie,Bednarz Genowefa, Bedznarz Dariusz i Anna, Bednarz Zbigniew i Anna, Bednarz Vanesa, Ważny Andrzej i Monika, bezimiennie…….. Zbiórka na Słowenię wyniosła 1,724,36 zł.—„Bóg zaplać”.

2. W ub. tyg.zapłaciliśmy za kontener sanitarny 19,600 zł.Myślę, że jak zadbamy o czystość, o którąś bardzo prosimy, to będzie nam służył wiele lat. Ktoś poczuł taką wielką potrzebę czystości, że zabrał ze sobą mydło. Nie musi oddawać, ale bardzo prosimy żeby następnym razem już nie zabierał. Dziś o 17 Msza św. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18.

3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę. Jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki w najbliższą niedziele—03.09., wyjazd z małego parkingu w sob. o 24, zapisy w Sekretariacie Gminy i u P. Tadeusza Kopacza.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.

5. W pt 01.09. przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej—módlmy się za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę i o pokój na świecie.Módlmy się za naszych nieprzyjaciół i wrogów.

6. W tym tyg. przeżywać będziemy I-szy pt i sob. miesiąca. W I-szy pt o 15, nabożeństwo do Bożego Miłosierdza,zapraszamy. W I-szą sob. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP ,zapraszamy.W naszej parafii jest organizowana Wspólnota”Wojowników Maryi ‘’i Ks. Marek Tkacz nasz wikariusz jako Diecezjalny Duszpasterz Wojowników Maryi zaprasza mężczyzn, którzy chcieliby należeć do tej Wspólnoty w najbliższą sob. po nabożeństwie na spotkanie do salki katechetycznej.

7. Zbliża się też nowy rok szkolny zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze Spowiedzi św.—w czwartek od17—18,w I-szy pt od 15.30—18, z przerwą od 16.30—17. I w I-szą sob. od 17—18. Poza tym każdego dnia rano i po południu przed Mszą św.,by z P.Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

8. Pryszła niedziela, to I-sza miesiąca,adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych—dla kobiet i młodzieży po Mszy św. o 9, a dla mężczyzn po sumie. Int. ewangelizacyjna—za ludzi, żyjących na marginesie społeczeństwa, by nie zostali zapomnieni przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej ważni. Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu.

9. Zapowiedzi—Łukasz Marcin Korzeń,kaw.par.tut.—Marta Aleksandra Kopacz,panna,par.tut.,zap.3.Patryk Głuszak,kaw.par.tut.—Justyna Maria Fabińska,panna,zam.Poręby Kupieńkie,zap.2.  Grzegorz Gielar,kaw.par.tut.—Sylwia Rychlak,panna,par.tut.,zap.1.
9.Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

10. Dziś w Ewg P.Jezus stawia swoim Ap. pytanie-„a wy za kogo Mnie uważacie”.Karol Lehmann, powiedział—„Kto wierzy w Jezusa Chrystusa, nie musi umierać samotnie”. Zyczę Wam, moi kochani i Waszym wakacyjnym gościom, z całego serca, razem z naszymi ks.Markami, tak mocnej wiary, która niszczy samotność we wszystkich jej wymiarach. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy i odpoczynku. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele..