XX Niedziela Zwykła - 20 sierpnia 2023 PDF Drukuj Email
sobota, 19 sierpnia 2023 20:42

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszy Dzień Pański i za of.na k-ł.W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 11—20. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—153, 170, 654, 9, 382 b,
bezimiennie…….. Dziękuje ślicznie P.Markowi i P.Krzysztofowi za prace na parkingu—„Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywać będziemy na Sumie o g.11 Dożynki Powiatowe. W związku z tym mamy gorącą prośbę,aby na sumie parking od strony wikarówki zostawić dla delegacji wieńcowych i zaproszonych gości. Kierować ruchem będą druhowie strażacy.Także kilka ławek w k-le będzie zarezerwowanych dla gości dożynkowych. Za zrozumienie dziękujemy. Po Sumie przemarsz korowodu wieńcowego na stadion.Zapraszamy. A o 17 Msza św. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Słowenię. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18.

3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—szczegóły na plakacie,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.Prosimy także w śr.23.08.,Grupę Św.O.Pio o prowadzenie modlitw przed nowenną.

5. W ub. tyg.zapłaciliśmy za wykonanie fotovoltaiki na plebani 31.320 zł.

6. W najbliższą sob. 26.08. przeżywać będziemy Urocz. M.Boskiej Częstochowskiej.Zawierzajmy M.Bożej siebie ,rodziny i Ojczyznę,zwłaszcza na czas wyborów  .

7. Módlmy się za przebywających na wakacjach, aby nie zapominali o praktykowaniu wiary.Zbliża się też nowy rok szkolny zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze Spowiedzi św. codziennie rano i wieczorem przed Mszą św.

8. Zapowiedzi—Damian Bryś,kaw.par. tut.—Kornelia Izabela Klementowicz,panna,par. Św. Trójcy w Rudniku,zap.3. Łukasz Marcin Korzeń,kaw.par.tut.—Marta Aleksandra Kopacz,panna,par.tut.,zap.2.Patryk Głuszak,kaw.par.tut.—Justyna Maria Fabińska,panna,zam.Poręby Kupieńkie,zap.1.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

10. P.Bóg  w dzisiejszej Ewg na przykładzie kobiety kananejskiej ukazuje nam moc wytrwałej modlitwy popartej silną wiarą. Brat Roger,powiedział—„Modlitwa nigdy nie będzie przeżytkiem. Jest to bowiem ten rodzaj łączności, który nie jest naszą właanością”. Życzę Wam, z całego serca, moi kochani i Waszym wakacyjnym gościom,razem z ks.Markami,abyście każdego dnia byli w ciągłej popartej wiarą modlitewnej łączności z P.Bogiem,bo taką modlitwę P. Bóg zawsze wysłuchuje.Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy i wakacyjnego odpoczynku. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archniele…