XIX Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 sierpnia 2023 09:16

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszy Dzień Pański. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 1—10. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—264, 357, 598, 307 a, 264, 63, 403 a, 379, bezimiennie……..

W dniu wczorajszym zakończyła się sandomierska piesza pielgrzymka na Jasną Górę, módlmy się o obfite owoce dla pielgrzymów, diecezji  i Ojczyzny.

2. Dzisiaj Dzień Fatimski, po południu o godz. 16,30 nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła, zapraszamy, później Msza św. Msza św. W ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18.

3. We wt.15.08. przeżywać będziemy  Uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny :  godz. 7,00; 9,00: uroczysta Suma o godz. 11,00 i o 17.    Staniemy wobec Boga i Matki Najświętszej  w postawie dziękczynnej, szczególnie za zbiory i wszelkie owoce ziemi. Poświęcenie, ziół i owoców, kwiatów będzie po każdej Mszy św., a na sumie o godz. 11,00, także wieńców dożynkowych.   Po Sumie udamy się pod Pomnik Poległych, aby modlić się za tymi, którzy 103 lata temu oddali życie za Ojczyznę. Od 15.08.,rozpoczyna się krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę, codziennie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie - szczegóły na plakacie, zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy. Także w śr.16.08. dzień adoracji P. Jezusa w Najśw. Sakr., o prowadzenie modlitw, bardzo proszę naszych parafian od nru 301—360.

5. Zakończyliśmy na tę chwile roboty na drugim parkingu, za wykonanie prac i częściowy materiał zapłaciliśmy 13 tys. zł., część z tych pieniędzy, które ofiarowaliście, a część z innej puli. Za Waszą dobroć składam Wam, moi kochani „Bóg zapłać”.

6. W przyszłą niedziele-20.08. w naszej wspólnocie przeżywać będziemy na Sumie o g.11 Dożynki Powiatowe. W związku z tym mamy gorącą prośbę, aby na sumie parking od strony wikarówki zostawić dla delegacji wieńcowych i zaproszonych gości. Kierować ruchem będą druhowie strażacy. Także kilka ławek w k-le będzie zarezerwowanych dla gości dożynkowych. Za zrozumienie dziękujemy. Po Sumie przemarsz korowodu wieńcowego na stadion. Zapraszamy.

7. Ks. Adam Sitarz od 18.08—16.09,będzie odprawiał gregoriankę za ś.p. Władysławę Drelich.

8. Módlmy się o słoneczną pogodę na czas żniw.

Zapowiedzi—Damian Bryś, kaw. par. tut.—Kornelia Izabela Klementowicz, panna, par. Św. Trójcy w Rudniku, zap.2. Łukasz Marcin Korzeń, kaw. par. tut.— Marta Aleksandra Kopacz,panna,par.tut.,zap.1.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

10. P. Bóg poprzez swoje dzisiejsze słowo, a zwłaszcza przez treść Ewg uwrażliwia nas na moc wiary i zaufania wobec Niego. Św. Maksymilian Kolbe, powiedział — „Zaufanie i wiara u chrześcijanina jest cnota sprawiającą, że niemożliwe staje się możliwe”. Życzę z całego serca Wam, moi kochani i Waszym wakacyjnym gościom, aby Chrystus Pan, tak jak słyszał wołanie Św. Piotra, tak też słyszał Wasze wołanie-„Panie ratuj mnie... ” Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy i wakacyjnego odpoczynku. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…