XVI Niedziela Zwykła - 23 lipca 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 23 lipca 2023 09:00

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 631—640. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—204, 681 B, 550, 226 A, 574, 191,30…….. Dziękuję za ofiarę na „Różaniec” Róży P. Marii Zaguła.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy  Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez pap. Fr-ka. Także  dziś gościmy w naszej parafii siostrę zakonną Lucynę pracującą na Ukrainie, w Kijowie. Będzie ona kwestować na rzecz Ukrainy po każdej Mszy św. i da świadectwo tamtejszej sytuacji.  Składamy Wam, moi kochani „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na ten cel. Również dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, ale poświęcenie pojazdów z racji XXIV Tygodnia Św. Krzysztofa będzie w niedzielę 30.07. po każdej Mszy św. Będzie też można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa, odmawiajmy litanię. W ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18.
3. We wt 25.07. dzień imienin Pasterza naszej Diec. ks. Bpa Krzysztofa, polecajmy go w naszych modlitwach.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.

5. Zachęcamy do pielgrzymowania w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, szczegóły na plakacie. 06.08. W Zawichoście odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych, zachęcamy naszą młodzież do wzięcia w nim udziału.

6. Zakończyliśmy prace na nowym parkingu, prosimy, aby tutaj parkowały zwłaszcza osoby starsze. Też bardzo prosimy nie zastawiać drogi wjazdowej naszym sąsiadom. Za wykonaną prace zapłaciliśmy z tych pieniędzy, które składacie na nasz k-ł—kwotę 17,430 zł. Natomiast parking od strony Podgórza jeszcze wymaga nakładów pracy i finansów. Chcemy docelowo, aby był on tylko dla osób niepełnosprawnych i starszych, chcemy też na nim wybudować szalety. Za wszelkie dobro i ofiary z Waszej strony dzięki, którym udało nam się to zrobić, niech P. Bóg Wam, moi kochani wynagrodzi swoimi łaskami.

7. Z całego serca dziękuje-„Bóg zapłać” Państwowej Straży Pożarnej na czele z P. Komendantem Andrzejem Kołodziejem za ściągnięcie napisów z naszego k-ła. Również z całego serca dziękuję –„Bóg zapłać” naszym druhom strażakom, na czele z P. Prezesem Leszkiem za pomoc w tej sprawie.

8. Zapowiedzi—Adam Mateusz Rurak, kaw. par. tut.—Lidia Magdalena Kuraś,panna,par.Grobel,zap.2.  Zbigniew Leszek Sitarz, kaw. z par. Łętownia—Katarzyna Węglarz, panna, par.tut., zap. 2.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli

10. W dzisiejszej Ewg P. Jezus mówi nam o chwaście wśród zboża. Willy Kramp, powiedział—„Bóg sieje w nas ziarno dobra i piękna, diabeł ziarno zła i brzydoty, tylko od nas zależy co się przyjmie i zaowocuje.” Życzę Wam, moi kochani i Waszym wakacyjnym gościom, z całego serca razem z ks. Markami, aby Boże ziarno dobra i piękna obficie owocowało w Waszej codzienności. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy i odpoczynku. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…