XIII Niedziela Zwykła - 2 lipca 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 02 lipca 2023 07:59

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 581—590. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—226, 655A……..
Dziękuję P. Krzysztofowi i P. Markowi za poprawienie słupków w płocie przy plebanii.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Od jutra na czas wakacji Msza św. popołudniowa o g. 18.

3. W najbliższy   wt. przypada Rocznica sakry i ingresu naszego Ks. Bpa Krzysztofa, módlmy się za niego.

4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.

5. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza do naszej parafii zostali skierowani ks. Marek Tkacz i ks. Marek Krawczyk, których bardzo serdecznie witamy i ogarniamy gorliwą modlitwą. Obaj są kolegami z tego samego roku święceń.

6. Dzisiejsza niedziela, to I-sza miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Dla niewiast i młodzieży po Mszy św. o 9, a dla mężczyzn po sumie. Int. ewangelizacyjna—aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem bliźnimi.Int.za Ojczyznę—za ludzi przebywających na  wakacjach, aby kontakt z przyrodą otworzył im serca na wspaniałe dary Bożej miłości.
Taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Także dziś na sumie pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Krzysztofa będzie uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Św. Ambrożego Patrona pszczelarzy.

7. Jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę Rodziny Radia Maryja i Telewizji TRWAM, 9 lipca 2023 r.
Dzieci rozpoczęły wakacje, módlmy się za nie, by nie rezygnowały z życia sakramentalnego. Ks. Prałat Krzysztof Cisek od 1 lipca odprawia gregoriankę za ś.p. Eugeniusza Kolasę.

8. W tym tygodniu przypada:  I Czwartek i I Piątek lipca. Godzina Św. we czwartek od 17,00 do 18,00.  O godz. 18,00 Msza św. W I piątek  o godz. 15,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00. Spowiedź św. od 15.30,Zapraszamy.

9. Rada Parafialna zgłosiła o dopłaty bezpośrednie z Unii z pola parafialnego. Prosimy dzierżawców, którzy złożyli o dofinansowanie z dzierżawy pola parafialnego, żeby zgłosili się do Gminy o sprawdzenie czy pole zostało podane. Zaczęliśmy własnymi siłami i środkami budowę parkingu. Teraz porządkujemy plac i przygotowujemy podbudowę w zależności od funduszy.

10. Zapowiedzi—.Piotr Piędel,kaw.par.tut.—Faustyna Dziadura,panna,par.tut.,zap.3.  Dawid Zarzycki,kaw.par.tut.—Kornelia Starzec,panna,par.Cmolas,zap.3. Mariusz Paweł Pacholarz,kaw. zam. Rzeszów,par. M.B.Król.Polski—Paulina Orszak,panna,par. tut. zap.2.

11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

12. W Ewg dzisiejszej P. Jezus zapewnia nas, że za wierność Bogu zostaniemy nagrodzeni. Jean Paul, powiedział—„Wiara jest konsekwencja codziennych wyborów Chrystusa”. Życzę Wam, moi kochani razem z ks. Markami, aby P. Jezus każdego dnia nagradzał Waszą wiarę swoja obecnością i swoimi laskami. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…