Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 4 czerwca 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2023 19:55

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą Urocz.Trójcy Przenajświętszej i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 541—550. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—305,43 a,bezimiennie,bezimiennie……….

2.Dzisiaj—I-sza niedziela miesiąca,adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych o 9 dla niewiast i młodzieży a po sumie dla mężczyzn. Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w W-wie jako votum naszego narodu. Po południu o g. 17,00 nabożeństwo czerwcowe i Msza św.Int. ewangelizacyjna –aby wspólnota miedzynarodowa w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcia dla ofiar i ich rodzin. Int. za Ojczyznę….

3.W dniu wczorajszym odbył się Parafialny Dzień Dziecka.W związku z tym bardzo pięknie dziękujemy naszym Różom Różańcowym, które upiekły i podzieliły się pysznym ciastem. Także bardzo pięknie składamy „Bóg zapłać” P.Markowi Stępakowi Wójtowi naszej Gminy, P.Robertowi Bednarzowi Staroście Niżańskiemu, Stowarzyszeniu”Pdgórzanie” i wszystkim sponsorom i darczyńcom,którzy tak ochoczo włączyli się w zorganizowanie tego naszego parafialnego wydarzenia.Gorąco dziękuję Stowarzyszeniu „Podgórzanie” za czuwanie nad dystrybucją ciast i napojów.  Sponsorzy: WÓJT GMINY JEŻOWE Marek Stępak, STAROSTWO POWIATOWE W NISKU Robert Bednarz, SOŁTYS SOŁECTWO JEŻOWE-POGDÓRZE Józef Głuszak, NADSAŃSKI BANK SPÓŁDZIELCZY w Jeżowem, LAS-BUD Mariusz Kępa, RALPOL Leszek Dziurdź, SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY Wiesława Cholewa, ROWEROWO Aleksandra Kozłowska, WITPOL Witold Drelich, DELIKATESY CENTRUM Adam Drzymała, DACHLUX-KUMOR Anna Kłodnicka, SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY Anna Pikuła, MARECKI CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ Marek Kata, RE-MAT Jan Kopacz, DACH FACH Krzysztoh Majowicz, PIEROGARNIA JEŻOWE Beata Mścisz, EMALS 2 Lucyna i Stanisław Kida, SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY Ryszard Bańkowski, RADNY GMINY JEŻOWE Krzysztof Borek, ZAKŁAD POGRZEBOWY Marek Zarzycki oraz dwóch sponsorów anonimowych. Wszystkich razem 22 sponsorów. Szczególne podziękowanie kieruje do P.Mariusza Kępy, który oddał się tej sprawie całym sercem.Niech P.Bóg wynagrodzi wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to wspaniałe wydarzenie parafialne.Nowenna do M.B.Nieust.Pomocy będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

4. W najbliższy czw.obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.  Msze św. będą:  o godz. 7,00 ; uroczysta Suma o godz. 10,00,  po której nastąpi PROCESJA EUCHARYSTYCZNA do czterech ołtarzy w kierunku  PODGÓRZA.
Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach; druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów zwłaszcza pierwszokomunijne i z Rocznicy I Komunii św. Po południu w Boże Ciało o godz. 17,00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

5. Odnowiliśmy stronę internetową naszej parafii, parafia-jezowe.pl

6. Ogłoszenie o zbiórce makulatury. Rozpoczęła się kolejna zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje i budowę studni w Afryce. Kontener podstawiony został na małymparkingu obok kościoła. Informacyjnie w ubiegłym roku makulatury zebrano na kwotę 880,41 zł, która zoatała przekazana koordynatorowi z Przeworska. Gorąca prośba, aby do kontenera wkładać tylko samą makulaturę bez folii, steropianu itp. Jednocześnie organizatorzy składają podziękowania - Bóg zapłać. Sołtys Jeżowe Podgórze Józef Głuszak

7. Kwalifilacja wojskowa w 2023r. Termin od 16.06 2023r. do dnia 20.06.2023r. Obowiązek udziału w kwalifikacji posiadają: -mężczyźni urodzeni w 2004r.; mężczyźni urodzeni w latach -1999-2003 którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; -osoby, które w latach 2021-2022 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria zdolności "B"); - kobiety urodzone w latach 1999-2004 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej; - ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat.

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. Dziś przeżywamy tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Jest to największa tajemnica naszej wiary. Św.Sebatian Józef Pelczar,powiedział—„Wiara w Boga niech będzie ogrzana miłością.Z wiarą i miłością połącz głęboką pokorę”.Życzę Wam,moi kochani, z całego serca, razem z ks.Witoldem i ks. Pawłem,abyście zawsze swoją wiarę w P.Boga i Najświętszy Sakrament ogrzewali miłóścia w głębokiej pokorze. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele………