Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2023 20:52

1.Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą Urocz.Zesłania D.Św.i za of. na k-ł. Dzisiejszą Uroczystością kończy się czas Wielkanocny.Prośmy  Ducha Św.,aby rozpalił w nas na nowo swoje 7-rakie dary. Módlmy się też za naszych pielgrzymów zdążających do M.B.Leżajskiej. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 531—540. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—533, 382……….. Dzisiaj w Kopkach o 15 odbędą się święcenia diakonatu przez Pasterza naszej diecezji.

2. Jutro II Dzień Zielonych Świątek—Święto Matki Kościoła. Mszę św. u nas o 7—suma o 10 i po południu o 17 Msza św. o nabożeństwo majowe.

3 W śr. zakończenie nabożeństw majowych, przyjdźmy liczniej, by podziękować M.B. za łaski. Nowenna do M.B.Nieust.Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym..

4. W najbliższy czw.obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do NSPJ. Będzie to zarazem I-szy czw. miesiąca i Godzina Święta od 16—17.Modlić się będziemy za wszystkie dzieci

5. W I-szy pt o 15 Nabożeństwo do B.Miłosierdzia i adoracja do g.17.od 15.30. Spowiedź św.

6. W I-szą sob.po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Także w tą I-szą sob.03. czerwca odbędzie się Parafialny Dzień Dziecka,na który Was wszystkich,moi kochani gorąco i serdecznie zapraszamy. W związku z tym jeszcze raz bardzo pięknie prosimy nasze Róże Różańcowe o upieczenie ciasta na ten dzień, za co dziękujemy. Także bardzo pięknie składamy „Bóg zapłać” P.Markowi Stępakowi Wójtowi naszej Gminy, P.Robertowi Bednarzowi Staroście Niżańskiemu, Stowarzyszeniu”Pdgórzanie” i wszystkim sponsorom i darczyńcom,którzy tak ochoczo włączyli się w zorganizowanie tego naszego parafialnego wydarzenia.W  tym dniu odbędzie się też nieoficjalne otwarcie naszego muzeum,zapraszamy do zwiedzania.

7. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej—I-sza niedziela miesiąca,adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych o 9 dla niewiast i młodzieży a po sumie dla mężczyzn. Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w W-wie.Int. ewangelizacyjna –aby wspólnota miedzynarodowa w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcia dla ofiar i ich rodzin.Parafia Łętownia organizuje wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy.Zapisy w Łętowni.

8. Zapowiedzi—Szymon Józef Pikuła,kaw., par. tut.—Gabriela Maria Drozdowska,panna,za.Medynia Łańcucka,par.Medynia Głogowska,zap.3. Marek Ireneusz Hawryło,kaw. Par. tut.—Alicja Kubasiewicz,panna,za. Łętownia,apr.Łętownia,zap.3. Paweł Bakalarczyk,kaw. Par.tut.—Sylwia Węglarz,panna z Grobel,zap.2.  Krzysztof Misiak,kaw. zam.w Groblach—Sylwia Magdalena Wraga,panna,par. tut.,zap.1.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10.Dziś w Urocz. Zesłania D.Św. wołamy—Przyjdź Duchu Św. i odnów nasze serca”.Życzę Wam,moi kochani, razem z ks.Witoldem i ks.Pawłem,aby Duch Św. każdego dnia Waas umacniał, dawał nadzieję, oczyszczał i uświęcał. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciatka zapraszamy po obrazek i bł. Św. Michale Archaniele…