Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 r. PDF Drukuj Email
sobota, 30 maja 2020 19:44

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020 r.

1. Duch Św. który został dany Kościołowi, niech rozpali nasze serca i umysły, abyśmy jeszcze pełniej byli dziećmi Bożymi.
    Dzisiaj kończymy Okres Wielkanocny.
    Podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13,00 jedna grupa dzieci klas trzecich przystąpi do I Komunii św.
    Po południu o godz. 17,00 uroczyste zakończenie nabożeństw majowych i Msza św.
  2. Jutro / poniedz. – 1. VI. / Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. o godz. 7,00; Suma o godz. 10,00.
    Po południu o godz. 17,00 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
    W Dniu Dziecka modlić się będziemy w intencji dzieci.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z naboż. czerwcowym.
  4. We czwartek / 4. VI. / przypada liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W tym tygodniu przypada: I Czwartek ; I Piątek i I Sobota czerwca.
  6. Godzina Św. we czwartek od 17,00 do 18,00 - o godz. 18,00 Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
  7. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
  8. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  9. W przyszłą Niedzielę / 7. VI. / UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  10. Za tydzień – w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13,00 druga grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 7. VI. / po Sumie.
  12. Troskę o kościół powierzam Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  • Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodzin w piątek o godz. 15,15 – po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  • Czas Spowiedzi Wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – do 7 czerwca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu. Okazji będzie wiele: codziennie służymy w konfesjonale rano i wieczorem przed i po Mszy św. We czwartek podczas Godziny św. ; w piątek podczas adoracji od 15,00 do 18,00 i w sobotę również.

Msze święte zbiorowe:

• Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży N.M.P. Matki Kościoła, Pani Genowefy Ciak i za zmarłych z tej Róży będzie odprawiona jutro o godz. 10,00 – dzień patronalny Róży.
  • Msza św. za śp. + Katarzynę Sawicką, od Rodzin z domów nr: 541 – 550, będzie odprawiona jutro o godz. 17,00.
  • Msze św. za śp. + Genowefę Bednarz, będą odprawiane od wtorku do soboty, codziennie o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Mieczysława Ciska, będą odprawiane od wtorku do soboty, codziennie o godz. 18,00.
  • Msze św. za śp. + Zofię Siudak, będą odprawione: we środę, czwartek i sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 551 – 560, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 7. VI. / o godz. 7,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Św. Jadwigi Królowej, Pani Janiny Sitarz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 7. VI. / o godz. 11,00. z racji dnia patronalnego.

- Składamy serdeczne Bóg zapłać ! ofiarodawcom indywidualnym z minionego tygodnia…