III Niedziela Wielkanocna - 26 kwietnia 2020 r. PDF Drukuj Email
sobota, 25 kwietnia 2020 20:39

NIEDZIELA III WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiaj porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, oraz dodatkowa Msza św. o godz. 13,00. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia / Nieszpory / i Msza św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. W piątek / 1. V. / o godz. 18,00 uroczyście rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe.
    Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc maj.
  4. W sobotę / 2. V. /– przeniesiona z niedzieli - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny.
    Porządek Mszy św. następujący: Prymaria o godz. 7,00 ; Suma o godz. 10,00 w intencji Ojczyzny. Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
  5. W tym tygodniu przypada: I Piątek, i I Sobota maja.
    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00, następnie nabożeństwo majowe i Msza św.
    W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. połączone z nabożeństwem majowym.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 3. V. / po Sumie.
  7. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 521 – 530.
    Bardzo dziękuję Rodzinom z domów nr: 511 - 520 za porządki wczorajsze.Dziękuję za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła. Msza św. w intencji tych Rodzin będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.
  8. Przesyłamy serdeczne gratulacje naszemu Rodakowi Kapelanowi Wojska Polskiego Ks. Markowi Drabikowi. W tym miesiącu nasz Rodak otrzymał awans do stopnia Majora Wojska Polskiego.
    Raz jeszcze gratulujemy i zapewniamy pamięć w modlitwie.
  9. Modlimy się o deszcz i wypraszamy dar sprzyjającej pogody dla zbóż i wszelkich zasiewów.

Msze święte zbiorowe:

• Msza św. w intencji Rodzin z domów nr; 461 – do końca Pikuł, będzie odprawiona dzisiaj o godz. 7,00.
  • Msze św. za śp. + Janinę Zaguła, będą odprawiane od jutra do soboty, codziennie o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Tadeusza Głuszaka, będą odprawiane od wtorku do soboty, codziennie o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Stanisława Drabika, będą odprawiane jutro i we wtorek, oraz we czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży pw. M.B. Wspomożenia Wiernych – Pani Anieli Furtak, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Drabika, od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżowem – Podgórzu, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Floriana – Pana Jacka Dąbka, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 3. V. / o godz. 11,00.
  • Msza św. w intencji Druhów Strażaków, z racji Ich Święta, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 3. V. / o godz. 11,00.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła. BÓG ZAPŁAĆ !