Niedziela Palmowa - 5 kwietnia 2020 r. PDF Drukuj Email
sobota, 04 kwietnia 2020 20:38

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

5 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ – szczególny; najważniejszy czas w Roku Liturgicznym…
    Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski nie będzie poświęcenia palm. Zachęcamy, aby w naszych Rodzinach były palmy w dzisiejszą Niedzielę – to znak duchowej łączności ze wspólnotą parafialną.
    Porządek Mszy św. dzisiaj taki, jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św. o godz. 13,00. Po południu Msza św. o godz. 17,00.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w WIELKI CZWARTEK Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00. Adoracja tylko do godz. 21,00.
    W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św.
  4. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
    Przez cały dzień czuwamy na modlitwie w „ciemnicy”, zachowujemy ciszę i skupienie. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 18,00.
    Po Liturgii nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego.
    Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek o godz. 15,00.
    Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę
  5. WIELKA SOBOTA – przez cały dzień modlimy się i czuwamy przed N. Sakramentem przy Grobie Pańskim. W związku z czasem epidemii nie będzie też poświęcenia pokarmów. Przed śniadaniem wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszych Rodzinach odmawiamy modlitwę błogosławiącą pokarmy wielkanocne.
    Liturgia WIGILII PASCHALNEJ w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19,00 Nie będzie poświęcenia ognia.
  6. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12. IV. 2020 r.
    REZUREKCJA o godz. 6,00. – bez procesji. W ciągu dnia Msze św. o godz. 9,00 ; Suma o 11,00 ; dodatkowa Msza św. o godz. 13,00 i po południu o 17,00 Msza św.
  7. W Poniedziałek Wielkanocny / 13. IV. / porządek Mszy św. niedzielny: 7,00 ; 9,00 ; 11,00 i 17,00, oraz dodatkowa Msza św. o godz. 13,00.
  8. Troskę o kościół - we czwartek przed południem - powierzam rodzinom z domów nr: 461 – do końca Pikuł.
    Bardzo dziękuję Rodzinom z domów nr: 451 – 460 za porządki wczorajsze.

Pamiętajmy, że cały czas obowiązuje prawo ustanowione na czas epidemii, o maksymalnej liczbie 5 osób obecnych jednocześnie w świątyni.

Msze święte zbiorowe

• Msze św. za śp. + Jana Mścisza, będą odprawione w W. Poniedziałek, W. Wtorek i W. Środę o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Józefę Szewc, będą odprawione w W. Wtorek i W. Środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Juliana Drelicha, od Braci różańcowych z Róży Św. Michała Archanioła, będzie odprawiona w Wielki Poniedziałek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stefanię Kuryś, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Szkaplerznej, Pani Marii Dul, będzie odprawiona w W. Wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Władysława Woś, od Braci różańcowych z Róży Św. Józefa, Pana Krzysztofa Piędel, będzie odprawiona w W. Środę o godz. 18,00.
  • Msza św. dziękczynna za Dar Eucharystii – od Parafian, będzie odprawiona w Wielki Czwartek o godz. 18,00.

Nie ustajemy w modlitwie o Boże Miłosierdzie i ochronę przed epidemią. Wypraszamy ten dar przez orędownictwo Matki Bożej. Prośba Róż różańcowych i Akcji Katolickiej o jeden dziesiątek Różańca św. w tej intencji.

BÓG ZAPŁAĆ !

• Składam serdeczne podziękowania Ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
  • Bardzo dziękuję Rodzinom z domów nr: 451 – 460 za złożone ofiary na rzecz kościoła. Msza św. w intencji tych Rodzin będzie odprawiona w terminie późniejszym, będzie ogłoszona.