XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 03 września 2017 10:13

NIEDZIELA XXII zw. w Roku
3 września 2017 r.

 

 1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
  Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Adoracyjne i Msza św.
  Łączymy się dzisiaj w modlitwie dziękczynnej za tegoroczne zbiory z Pielgrzymami obecnymi na Jasnogórskich Dożynkach.
 2. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów wszystkich szkół z terenu Parafii będzie jutro / 4. IX. / o godz. 8,00 Mszą św. w kościele.
  Zapraszamy młodzież, dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
  Prosimy, aby były obecne poczty sztandarowe szkół z terenu naszej parafii.
 3. Spowiedź św. przed uroczystością odpustową będzie we środę / 6. IX. / od godz. 15,30 do godz. 17,30. Będą spowiadać księża z całego dekanatu.
 4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 5. W piątek / 8. IX / w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; / główny Celebrans – Ks. dr Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu /.
  Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
  Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
  Podczas Uroczystości, w Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, zawierzymy naszą Ojczyznę i Naród Matce Bożej.
 6. Zmiana taj. różańcowych dla Róż kobiet, będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
 7. Troskę o kościół we czwartek przed Odpustem powierzam rodzinom z domów nr: 211 – 240. / trzy kolejki, aby przygotować kościół do Uroczystości /
 • Pani Dyrektor Katarzyna Sudoł zaprasza uczniów klas gimnazjalnych na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego do budynku Zespołu Szkół w Jeżowem – Centrum.
 • Spotkanie dla lektorów we wtorek / 5. IX. / rozpocznie się Mszą św.o godz.18,00.
  Zbiórka ministrantów we wtorek / 5. IX. / o godz. 17,00 w kościele.
  Obecność na zbiórkach zarówno ministrantów jak i lektorów obowiązkowa.
  Spotkanie dla kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17,00 w kościele.
 • Spotkanie animatorów Oazy we czwartek o godz. 18,00.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Młodzież z Ruchu „Światło-Życie” zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego osoby, które ukończyły 13 rok życia. Rozpoczynamy w piątek / 8. IX. / Mszą św. o godz. 17,00. Druga część spotkania w salkach.
 • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę / 9. IX. / o godz. 9,00.
 • Spotkanie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Jasnogórskiej, Grupy Św. Urszuli w Łętowni 10 września br. / niedziela / o godz. 14,00 Msza św. – druga część spotkania po Mszy św. w salkach obok kościoła. Na spotkanie zaprasza Przewodnik Grupy – Ks. Krystian Kusztyb.
 • Msze św. za śp. + Stanisława Kozaka, będą odprawione: jutro i we wtorek o godz. 18,00 oraz w sobotę o godz. 6,30.
 • Msze św. za śp. + Stanisława Pikora, od Sąsiadów i znajomych, będą odprawione: jutro o godz. 18,00, we wtorek, środę i czwartek o godz. 6,30.
 • Msze św. za śp. + Wacława Żak, będą odprawione: jutro i we wtorek o godz.18,00 oraz w sobotę o godz. 6,30.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Pięknej Miłości, Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży.
 • Msza św. w intencji Pielgrzymów Jasnogórskich z XXXIV Pieszej Pielgrzymki, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Narodzenia N.M.P. Pani Katarzyny Głuszak, będzie odprawiona w piątek o godz. 11,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona w piątek o godz. 11,00.
 • Msza św. w intencji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „SOLIDARNOŚĆ „ będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 10. IX. / o godz. 11,00. Modlić się też będziemy za śp. + Ks. Prałata Ludwika Bielawskiego.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 201 – 210, będzie odprawiona w terminie późniejszym. – będzie ogłoszona.
 • W ostatnią niedzielę / 27. VIII. / dobrowolnymi ofiarami do puszek wspomagaliśmy tych, którzy ucierpieli wskutek burz i nawałnic. Zebrano kwotę: 6.892,00 zł. i 20 USD. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za tak hojne wsparcie – Bóg zapłać !
 

Dzisiaj