Niedziela Palmowa - 9 kwietnia 2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 09:00

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ
9 kwietnia 2017 r.

 

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ – szczególny; najważniejszy czas w Roku Liturgicznym…
  Podczas Sumy o g. 11,00 będzie poświęcenie palm.
  Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
  Po południu o g. 16,30 Gorzkie Żale i Msza św.
 2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w WIELKI CZWARTEK Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00. Po Mszy św. uroczyste przeniesienie Najśw. Sakramentu do „ciemnicy” i będziemy czuwać na modlitwie do g. 24,00.
  W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św.
 4. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
  Przez cały dzień czuwamy na modlitwie w „ciemnicy”, zachowujemy ciszę i skupienie. Wspólna Droga Krzyżowa o godz. 9,00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 18,00. Po Liturgii nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Modlić się będziemy przez całą noc z W. Piątku na W. Sobotę. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy Grobie Pańskim.
  W Wielki Pątek obowiązuje post ścisły.
 5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek o godz. 15,00.
 6. WIELKA SOBOTA – przez cały dzień modlimy się i czuwamy przed N. Sakramentem przy Grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów w kościele paraf. o godz. 9,00 ; 10,00 i 11,00. W Pikułach przy kapliczce o godz. 10,00.
  Liturgia WIGILII PASCHALNEJ w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19,00 od poświęcenia ognia i Paschału na zewnątrz kościoła – przynosimy świece.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16. IV. 2017 r.
  REZUREKCJA o godz. 6,00. Zapraszamy !!!
  Na procesję rezurekcyjną prosimy zabrać sztandary, chorągwie i feretrony.
  W ciągu dnia Msze św. o godz. 9,00 ; Suma o 11,00 ; po południu o 17,00 Nieszpory i Msza św. Z racji 16 dnia miesiąca kwietnia po Mszy św. wieczorowej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Apelu Jasnogórskiego. W tym miesiącu nie wyznaczamy kolejnych Rodzin do prowadzenia adoracji…
 8. W Poniedziałek Wielkanocny / 17. IV. / porządek Mszy św. niedzielny: 7,00 ; 9,00 ; 11,00 i 17,00. Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11,00. Prosimy zgłaszać dzieci w poniedziałek, wtorek i środę po wieczorowej Mszy św.
  Katecheza chrzcielna będzie we środę po wieczorowej Mszy św.
 9. Troskę o kościół - we czwartek przed południem - powierzam rodzinom z domów nr: 631 – 651. / dwie kolejki /
 • Chorych odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną w następującym porządku: w Wielki Poniedziałek od godz. 9,00 Jeżowe – Centrum. Chorzy w Podgórzu będą zaopatrywani w Wielki Wtorek od godz. 14,00. Chorzy na Zanawsiu w Wielki Wtorek od godz. 11,00.
 • Wiemy, że wielu nie mogło skorzystać ze Spowiedzi św. ponieważ pracują od rana do późnych godzin wieczornych. W związku z tym będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jutro, w Wielki Poniedziałek, od godz. 20,30 do 23,00.
 • Składamy serdeczne podziękowania naszym strażakom za pilnowanie porządku podczas Drogi Krzyżowej do Góry Kościelnej w ostatni piątek.
 • Bardzo dziękujemy za przekazane aparaty telefoniczne, jako pomoc Misjom św. Przekazaliśmy 73 telefony komórkowe. Bóg zapłać !
 • Kandydaci do Bierzmowania będą mieć egzamin jutro na ósmej godzinie lekcyjnej w budynku Gimnazjum.
 • Organizowany jest wyjazd do Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu w Wielki Czwartek na Mszę św. Krzyżma. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8,30 z parkingu obok kościoła. Zgłoszenia do Ks. Mieczysława.
 • Msza św. za śp. + Jana Krzyś, od O.S.P. Jeżowe, będzie w Wielki Wtorek o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M. B. Szkaplerznej, Pani Marii Dul, będzie w Wielką Środę o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 571 – 580, będzie w Wielką Środę o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + ks. Prałata Jana Sowę, będzie w Wielką Środę o godz. 18,00. i w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17,00.
 • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie ofiarowana jako dziękczynienie Panu Jezusowi za Dar Eucharystii i w intencji Kapłanów pracujących w naszej Parafii – jest to intencja zamówiona przez Parafian.
 • Msza św. za zmarłych z Rodzin z domów nr: 621 – 630, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.
 

Dzisiaj