V Niedziela Wielkiego Postu - 2 kwietnia 2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 kwietnia 2017 08:47

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
2 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 16,30 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św.
  2. Jutro / poniedziałek – 3. IV. / rozpoczynamy CZTERDZIESTOGODZINNE Nabożeństwo Eucharystyczne, które trwać będzie do środy / 5. IV. / włącznie.
    Na czas Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego – od jutra do środy - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00.
    Jutro, we wtorek i środę rano o godz. 8,00 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu przez cały dzień do godz. 18,00. O godz. 18,00 zakończenie adoracji i Msza św. z kazaniem.
    Jutro i we wtorek o godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy !
    Parafialna Spowiedź św. przygotowująca nas duchowo do Triduum Paschalnego i Wielkanocy będzie we środę / 5. IV. / przed południem od godz. 9,00 do 12,00, po południu od godz. 14,00 do 17,00.
    Zakończenie Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa Eucharystycznego we środę. O godz. 18,00 Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i Msza św. z kazaniem.
  3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek i I Piątek kwietnia.
    We czwartek rano msza św. o godz. 6,30 ; po południu Godzina św. od 17,00 do 18,00 i o godz. 18,00 Msza św.
  4. W piątek / 7. IV. / w naszej Parafii Uroczystość M.B. Bolesnej – drugorzędny odpust ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o g. 11,00. Po południu ze względu na I Piątek miesiąca o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja do godz. 17,00. O godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  5. W sobotę / 8. IV. / Msza św. rano o godz. 6,30, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9,00 i po południu Msza św. o godz. 18,00.
  6. Za tydzień / 9. IV. / NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  8. Troskę o kościół - we czwartek / 6. IV. / - powierzam rodzinom z domów nr: 621 – 630.
  • We środę / dzień spowiedzi / Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne - 5 zł. Jest to pomoc dla Caritas Diecezji Sandomierskiej.
  • Prosimy zgłaszać chorych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    Chorych odwiedzać będziemy w Wielkim Tygodniu.
  • Trwa akcja zbierania zużytych, zepsutych telefonów komórkowych, które będą sprzedawane jako złom elektroniczny, a fundusze będą przeznaczone na Misje św. Od jutra do piątku rano i wieczorem będzie można takie aparaty złożyć w zakrystii jako pomoc Misjom św.
  • W przyszły poniedziałek / 10. IV. / klasy trzecie gimnazjalne na ósmej godzinie lekcyjnej w budynku gimnazjum będą miały egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
  • Ks. Mieczysław przyjmuje zapisy na wakacyjny wyjazd nad morze do Gdańska – Oliwy w dniach: 24 – 28 lipca. Zaliczkę w wysokości 50 zł. trzeba wpłacić do dnia 20 kwietnia u Ks. Mieczysława.
  • Msza św. za śp. + Anielę Chorzępa, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 8,00.
  • Mszę św. za śp. + Krystynę Dec, od Sąsiadów i koleżanek z domu rodzinnego, będą odprawione jutro o godz. 8,00 i we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Henryka Mścisz, od Braci różańcowych z Róży Św. Piotra i Pawła, Pana Władysława Drelicha, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Komsa, od Sióstr różańcowych z Róży Św. Jadwigi Królowej , Pani Janiny Sitarz, będzie odprawiona we wtorek o godz. 8,00.
  • Msze św. za śp. + Tadeusza Soję, od Sąsiadów i przyjaciół, będą odprawione we środę o godz. 8,00 i w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 561 – 570, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Władysława Sudoł, od Sąsiadów i przyjaciół, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Ks. Prał. Jana Sowę, będzie odprawiona w piątek o godz. 9,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Kazimierza, pana Józefa Mareckiego, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Jana Krzyś, od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Henryka Mścisz, od koleżanek z pracy będących na emeryturze, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Różańcowej, Pani Zofii Mścisz, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 611 – 620, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.