Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25-26 grudnia 2016 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2016 10:35

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25 – 26 grudnia 2016 r. / niedziela-poniedziałek /

 

 1. Dzisiaj / 26. XII. - poniedziałek / – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika i Diakona; porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci. Po południu Msza św. o godz. 17,00.
  Po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie owsa.
 2. Jutro – III Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego / 27.XII / - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 3. We środę / 28. XII. / Święto Św. Młodzianków, Męczenników.
  Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 17,00 i Msza św.
 4. W piątek / 30. XII. / przypada Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  Modlić się będziemy w intencji naszych Rodzin i dziękować Panu Bogu za dar życia uratowanego przez modlitwę.
 5. W sobotę / 31. XII. / - VII Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego , wsp. Św. Sylwestra I, papieża. Dziękować będziemy Panu Bogu i Matce Najśw. za cały 2016 rok. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku rozpocznie się o godz. 17,00. ZAPRASZAMY ! do licznego udziału w Nabożeństwie Dziękczynnym…
 6. W najbliższą niedzielę / 1. I. 2017 r / zakończenie Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego - pierwszy dzień Nowego 2017 Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki ; Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Porządek Mszy św. taki, jak w każdą niedzielę.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w najbliższą niedzielę / 1. I. / po Sumie.
 8. Troskę o kościół - w sobotę przed południem - powierzam rodzinom z domów nr 451 - 460.
 • Tradycyjnie, dzisiaj, w Święto Św. Szczepana i jutro w Święto Św. Jana od godz. 14,00 młodzież z Oazy i KSM-u będzie kolędować w naszej Parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie „kolędników”.
 • We środę / 28. XII. / od godz. 9,00 rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Dwóch Księży rozpocznie błogosławieństwo Rodzin; jeden uda się do rodzin na Grąd i Podborczyny, a drugi od krzyżówki stroną północną w kierunku kościoła. We czwartek od godz. 9,00 będą odwiedzane kolejne Rodziny od krzyżówki w kierunku kościoła stroną północną ; we czwartek również od godz. 9,00 dwóch Księży odwiedzać będzie Rodziny w Pikułach od mostu, jeden stroną północną, drugi stroną południową w kierunku Podgórza. W piątek też od godz. 9,00 Księża będą kontynuować wizytę duszpasterską w swoich rejonach. W sobotę wizyty duszpasterskiej nie będzie.
 • Ks. Mieczysław dysponuje jeszcze czterema wolnymi miejscami na zimowisko w Krynicy Zdroju. Chętni mogą zgłaszać się do Ks. Mieczysława.
 • Msza św. za śp. + Dawida Rychlaka, od koleżanek i kolegów z Piekarni Galicyjskiej, będzie odprawiona jutro o godz. 17,00.
 • Msze św. za śp. + Zofię Błądek, od Sąsiadów i znajomych, będą odprawione we środę i czwartek o godz. 6,30.
 • Msza św. za śp. + Czesława Rogalę, od Sąsiadów z domu rodzinnego, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 401 – 410, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Św. Rodziny, Pani Marii Głuszak, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00. – dzień patronalny.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Królowej Rodzin, Pani Teresy Guzina, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
 • Msza św. dziękczynna za cały 2016 rok i o Boże błogosławieństwo w 2017 roku, od Parafian z Zanawsia, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji Ks. Mieczysława, od Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Przyjaciół W.S.D. w Sandomierzu, będzie odprawiona w niedzielę o godz. 11,00.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 431 – 450, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie jeszcze ogłoszona.
 

Dzisiaj