XXV Niedziela Zwykła - 18 września 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 18 września 2016 09:37

NIEDZIELA XXV zw. w Roku
18 września 2016 r.

 1. Modlimy się o owoce wysiłków i trudów wychowawczych zakończonego wczoraj Tygodnia Wychowania. Dzisiejsza, III Niedziela września jest w naszej Ojczyźnie 50. Dniem Środków Społecznego Przekazu, który przebiega pod hasłem: „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”.
  Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
 2. We środę / 21. IX. / przypada liturgiczne Święto Św. Mateusza Ap. i Ewg. w piątek /23. IX. / wsp. Św. O. Pio z Pietrelciny.
 3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 4. W przyszłą niedzielę / 25. IX / po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci.
 5. Chrzest dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 25. IX / podczas Sumy o godz. 11,00.
  Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczorowej Mszy św. w kościele.
  Proszę zgłaszać dzieci w ciągu tygodnia po wieczorowej Mszy św.
 6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 301 – 310.
 • Dzisiaj, jak było zapowiadane, wspomagamy tych, którzy ucierpieli wskutek trzęsienia ziemi we Włoszech w ostatnich tygodniach.
 • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 25. IX. /j o godz. 15,00.
 • W związku z przygotowaniem młodzieży gimnazjalnej do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, kolejne spotkania będą Gimnazjum: jutro na ósmej godzinie lekcyjnej klasa III A ; we czwartek również na ósmej godzinie lekcyjnej klasa II B ; w piątek na siódmej godzinie lekcyjnej klasa III C.
 • Za trzy tygodnie rozpoczniemy Misje św. w naszej Parafii. Jedną z form duchowego przygotowania i uproszenia łask na ten czas, była wczorajsza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W pielgrzymce uczestniczyło 150 osób. Serdecznie dziękujemy Pielgrzymom za obecność i wspólnotę modlitwy.
  Abyśmy mogli wcześniej zaplanować swoje zajęcia i w miarę możliwości dostosować do programu Misji św. nasza młodzież ze Wspólnoty K.S.M. i Oazy w najbliższą sobotę / 24. IX. / od godz. 9,00 będzie roznosić foldery z programem Misji św. Jest to również forma zaproszenia do duchowego zaangażowania się w to dzieło odnowy…
 • Msza św. za śp. + Józefa Koniora, od Braci różańcowych z Róży Św. Stanisława Bpa i M. – Pana Andrzeja Drelicha, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Genowefę Krawiec, od Uczniów klasy III C Gimnazjum, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
 • Sąsiedzi zamówili trzy Msze św. za śp. + Dawida Rychlaka, które będą odprawione w najbliższym możliwym terminie. – będą jeszcze ogłoszone.
 • Msza św. w intencji Rodzin - Państwa: Borków, Wilczyńskich, Kolano, Ruraków i Bakalarczyków, będzie odprawiona 11 października br. o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji wczorajszych Pielgrzymów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, będzie odprawiona 14 października br. o godz. 17,00.
 

Dzisiaj