XIII Niedziela Zwykła - 26 czerwca 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 26 czerwca 2016 08:00

NIEDZIELA XIII zw. w Roku
26 czerwca 2016 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci.
  Dzisiejsza Suma o godz. 11,00 będzie pierwszą Mszą św. / PRYMICJE / odprawianą w rodzinnej Parafii przez naszego Rodaka Księdza Neoprezbitera Łukasza Kołodzieja, który przyjął Święcenia Kapłańskie tydzień temu w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.
  Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
 2. Jutro / 27. VI. / przypada wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Uroczystość odpustowa w Parafii Nowy Nart.
 3. We środę / 29. VI. / Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  Porządek Mszy św. - Prymaria o godz. 7,00 ; Suma o godz. 10,00 ; po południu o godz. 17,00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z Nowenną do M.B. Nieust. Pomocy i Msza św.
 4. We czwartek / 30. VI. / zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
 5. W piątek rozpoczniemy miesiąc lipiec. Św. Jan XXIII – papież, miesiąc ten poświęcił kultowi Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 6. W tym tygodniu przypada: I Piątek i I Sobota lipca.
 7. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00. Zapraszamy !
 8. Okazja do Spowiedzi św. we czwartek od godz. 17,00 i w piątek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Nabożeństwo do Niep. Serca Matki Bożej w sobotę po wieczorowej Mszy św. Rozpoczniemy trzeci miesiąc duchowego przygotowania do Misji św.
 10. W przyszłą niedzielę / 3. VII./ po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
 11. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 161 – 170.
 • W związku ze Światowymi Dniami Młodych, w Sandomierzu w dniu 23 lipca br. / sobota / odbędzie się Dzień Wspólnot. Zaproszeni są wszyscy, nie tylko młodzież, ale też przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych. Z dekanatu jedzie cztery autokary sponsorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a więc przejazd gratisowy. Dla naszej Parafii jest 30 miejsc. Bardzo proszę o zgłaszanie się na ten wyjazd do Sandomierza. Zgłoszenia przyjmują księża w zakrystii lub w kancelarii.
 • Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd autokarem ( 50 miejsc ) na czuwanie z Ojcem św. Franciszkiem na Campus Misericordiae 30 / 31 lipca br. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Zbliża się czas Ś.D.M. w Krakowie i spotkanie z Papieżem Franciszkiem i do tych wydarzeń trzeba się odpowiednio przygotować. W związku z tym, spotkanie modlitewno-organizacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Ś.D.M. do Krakowa będzie w Rudniku n/S. 8 lipca / piątek / o godz. 20,00. Dojazd we własnym zakresie.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Nieustającej Pomocy, Pani Czesławy Janusz, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00. – dzień patronalny
 • Msza św. za śp. + Genowefę Krawiec, z Róży M.B. Różańcowej, Pani Krystyny Zwolskiej, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00. – koncelebra
 • Msza św. błagalna o deszcz, od Parafian mieszkających przy Krzyżówkach, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Apostołów Piotra i Pawła, Pana Władysława Drelicha, będzie odprawiona we środę o godz. 10,00. – dzień patronalny
 • Msza św. w intencji Parafian – Rodzin mieszkających przy Krzyżówkach, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00. – Uroczystość Św. Apostołów …
 • Msza św. za śp. + Janinę Bednarz, od Sąsiadów z Centrum, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Jana Lesiczkę, od Pracowników G.S. Jeżowe, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Marię Drelich, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7,00.
 • Msza św. za śp. + Adama Żak, od koleżanek z pracy żony Barbary, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji wszystkich, którzy współorganizowali trzeci ołtarz z procesji Bożego Ciała przy Publicznym Gimnazjum w Jeżowem, będzie odprawiona w I Czwartek lipca / 7. VII. / o godz. 18,00.
 • Nasza młodzież z Ruchu „Światło – Życie” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tydzień temu wspomogli rekolekcje oazowe. Bóg zapłać !
  Równocześnie na ręce Pana Wójta naszej Gminy składamy serdeczne podziękowanie za hojne dofinansowanie rekolekcji oazowych naszej młodzieży i dzieci.
 

Dzisiaj