Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 8 maja 2016 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA VII WIELKANOCNA

LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
8 maja 2016 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9,00 dzieci klas trzecich naszej Parafii obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii św.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
    Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i Msza św.
    Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  2. Jutro liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i M. przeniesiona z dzisiejszej Niedzieli. Modlimy się w intencji Ojczyzny i Solenizantów.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z naboż. majowym.
  4. W piątek – 13. V. – przypada VII Rocznica Nawiedzenia Kopii Cudownego Wizerunku M.B. Jasnogórskiej w naszej Parafii. – wsp. Matki Bożej z Fatimy.
  5. W sobotę / 14. V. / liturgiczne Święto Św. Macieja – Apostoła.
  6. W przyszłą Niedzielę / 15.V. / UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - Zielone Świątki, kończy się czas WIELKANOCNY.
  7. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 61 – 70.
  • Pielgrzymka do Leżajska wyruszy z kościoła paraf. w przyszłą Niedzielę / 15.V. / o godz. 3,00 nad ranem – powrót w tym samym dniu.
  • Przypominamy, że termin zgłaszania się na wyjazd, na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa upływa 15 maja tj. w przyszłą niedzielę.
    Zgłoszenia do Ks. Mieczysława lub Animatorki Moniki Borek.
    Są dofinansowania z różnych źródeł, tak że nasza młodzież ma darmowy wyjazd.
  • Organizowany jest kurs dla tych, którzy chcieliby zdobyć uprawnienia opiekunów wycieczek. Osoby pełnoletnie mogą zgłaszać się do końca maja br.
    Kurs trwać będzie w dniach: 10 – 12 czerwca br.
    Więcej informacji u Ks. Mieczysława.
  • Zgłoszenia na Oazy wakacyjne trwają do 25 maja br.
  • Nasz Rodak, Ks. Dziekan Jan, odprawi Mszę św. za śp. + Bronisławę Tłusty, z Róży M.B. Szkaplerznej – Pani Marii Dul, dzisiaj o godz. 11,00.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Ożóg, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Pracowników restauracji „RALPOL” w Jeżowem, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Mścisz, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Walerię Chamot – Młynarz, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Szkaplerznej, Pani Władysławy Łach, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Fatimskiej, Pani Leokadii Chmura, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży
  • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Sióstr Córek Bożej Miłości z Pabianic, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.