III Niedziela Wielkanocna - 10 kwietnia 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2016 09:53

NIEDZIELA III WIELKANOCNA
10 kwietnia 2016 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny , który trwać będzie do soboty – 16 kwietnia br. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. ( por. Dz 19,5 )
  Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
  Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
 2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 3. Umownie przyjmuje się datę Chrztu Polski 14 kwietnia – w roku 966 przypadała tego dnia Wielka Sobota / Wigilia Paschalna /.
  Dokładnie po 1050 latach, dnia 14 kwietnia Episkopat Polski wraz z zaproszonymi gośćmi – na czele z Legatem Papieskim kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, i Prezydentem RP Andrzejem Dudą – będzie dziękować w katedrze gnieźnieńskiej, matce wszystkich kościołów w Polsce, za łaskę Chrztu naszej Ojczyzny.
  Jubileuszową Eucharystię sprawowaną o godz. 17.00 poprzedzi procesja z kopią cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która specjalnie przybywa do Gniezna na tę właśnie uroczystość.

  14 kwietnia rozpoczną się w Pierwszej Stolicy Polski obrady Konferencji Episkopatu Polski, które z racji na nasz genius loci będą w dużej mierze zorientowane historycznie. Z prymasowskiego Gniezna popłynie również przesłanie z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, w którym będziemy dziękować Bogu za wiarę, nadzieję i miłość, za Kościół, sakramenty święte, za źródło chrzcielne i wszelkie łaski, jakimi Pan obdarzył naszą Ojczyznę w ciągu minionych 1050 lat. Jednocześnie będziemy prosili o łaskę wierności Bogu i Ewangelii oraz o potrzebne światło do realizacji współczesnych wyzwań, jakie stoją przed ochrzczonymi.

  O godz. 14.45 Księża Biskupi złożą na Świętej Wyspie na Ostrowie Lednickim wyznanie wiary i wsłuchają się w bicie jubileuszowego dzwonu „Mieszko i Dobrawa”. Jest to pierwszy dzwon o tym imieniu w Polsce. Upamiętnia on i oddaje cześć pierwszej historycznej parze książęcej z dynastii Piastów – księciu Mieszkowi i jego małżonce, czeskiej księżniczce Dobrawie.
  Będziemy łączyć się duchowo z Uczestnikami tych Uroczystości i we czwartek o godz. 14,45 zabrzmią dzwony naszej Świątyni.
  Świętując 1050. rocznicę Chrztu Polski pamiętamy o słowach św. Jana Pawła II, który przybywając z pierwszą pielgrzymką do Ojczyzny, w dniu 3 czerwca 1979 roku wołał ze Wzgórza Lecha w Gnieźnie: „Pozdrawiam Polskę, ochrzczoną tutaj przed tysiącem z górą lat! Pozdrawiam Polskę wprowadzoną w tajemnice życia Bożego przez sakramenty chrztu i bierzmowania”.
  W piątek i sobotę Uroczystości Jubileuszowe odbędą się w Poznaniu.

 4. W sobotę / 16. IV. / jak co miesiąc po Mszy św. wieczorowej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i czuwanie modlitewne do Apelu Jasnogórskiego.
  Dziękować będziemy za dar Św. Jana Pawła II i modlić się w intencji Ojczyzny.
  W tym miesiącu proszę o prowadzenie modlitw Parafian z domów nr: 121 – 180.
 5. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 21 – 30.
 • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
 • Parafialny Zespół „CARITAS” zapraszam na spotkanie we wtorek / 12. IV. / po wieczorowej Mszy św.
 • Dyrekcja Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jeżowem, zaprasza na koncert z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski w przyszłą niedzielę / 17. IV. / o godz. 12,00 w naszym kościele – bezpośrednio po Sumie.
  Honorowy patronat objął Wójt Gminy Jeżowe, Pan Marek Stępak.
 • Spotkanie Wolontariuszy Ś. D. M. będzie za tydzień, w niedzielę – 17 kwietnia o godz. 17,00 w salce oazowej. Zapraszamy !!!
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 601 – 610, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
 • Msza św. za śp. + Władysławę Ożóg, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
 

Dzisiaj