Niedziela Palmowa - 20 marca 2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 19 marca 2016 20:48

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ
20 marca 2016 r.

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ – szczególny; najważniejszy czas w Roku Liturgicznym…
  Podczas Sumy o g. 11,00 będzie poświęcenie palm.
  Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
  Po południu o g. 16,30 Gorzkie Żale i Msza św.
 2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w WIELKI CZWARTEK Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17,00. Po Mszy św. uroczyste przeniesienie Najśw. Sakramentu do „ciemnicy” i będziemy czuwać na modlitwie do g. 24,00.
  W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św.
 4. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
  Przez cały dzień czuwamy na modlitwie w „ciemnicy”, zachowujemy ciszę i skupienie. Wspólna Droga Krzyżowa o godz. 9,00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 17,00. Po Liturgii nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Modlić się będziemy przez całą noc z W. Piątku na W. Sobotę. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy Grobie Pańskim.
  W Wielki Pątek obowiązuje post ścisły.
 5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek o godz. 15,00.
 6. WIELKA SOBOTA – przez cały dzień modlimy się i czuwamy przed N. Sakramentem przy Grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów w kościele paraf. o godz. 9,00 ; 10,00 i 11,00. W Pikułach przy kapliczce o godz. 10,00.
  * Liturgia WIGILII PASCHALNEJ w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 18,00 od poświęcenia ognia i Paschału na zewnątrz kościoła – przynosimy świece.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27. III. 2016 r.
  REZUREKCJA o godz. 6,00. W ciągu dnia Msze św. o godz. 9,00 ; Suma o 11,00 ; po południu o 17,00 Nieszpory i Msza św.
  Na procesję rezurekcyjną prosimy zabrać sztandary, chorągwie i feretrony.
 8. W Poniedziałek Wielkanocny / 28. III. / porządek Mszy św. niedzielny: 7,00 ; 9,00 ; 11,00 i 17,00. Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11,00. Prosimy zgłaszać dzieci w poniedziałek i wtorek po wieczorowej Mszy św.
  Katecheza chrzcielna będzie we środę po wieczorowej Mszy św.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci będzie w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 9,00.
 10. Troskę o kościół - we czwartek przed południem - powierzam rodzinom z domów nr: 641 – 661. / dwie kolejki /
 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa jest takim dniem mobilizacji dla wolontariuszy i nie tylko przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. W Sandomierzu jest obecna delegacja młodzieży / 40 osób / z naszej Parafii.
 • Chorych odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną w następującym porządku: w Wielki Poniedziałek od godz. 9,00 Jeżowe – Centrum i Jeżowe - Podgórze ; natomiast Jeżowe – Zanawsie w Wielki Wtorek od godz. 11,00.
 • Wiemy, że wielu nie mogło skorzystać ze Spowiedzi św. ponieważ pracują od rana do późnych godzin wieczornych. W związku z tym będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jutro, w Wielki Poniedziałek, od godz. 20,30 do 23,00.
 • Składamy serdeczne podziękowania naszym strażakom za pilnowanie porządku podczas Drogi Krzyżowej do Góry Kościelnej w ostatni piątek.
 • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie ofiarowana jako dziękczynienie Panu Jezusowi za Dar Eucharystii i w intencji Kapłanów pracujących w naszej Parafii – jest to intencja zamówiona przez Parafian.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 631 – 640, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.
 • Pracownicy piekarni Gminnej Spółdzielni w Jeżowem, zamówili trzy Msze św. za śp. + Romana Graczyka, które będą odprawione w późniejszym terminie – będą jeszcze ogłoszone.
 

Dzisiaj