V Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 21:50

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
13 marca 2016 r.

 

 1. W dzisiejszą – V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Rekolekcje prowadzi Ks. Grzegorz Kot z Parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Modlimy się w int. Ks. Rekolekcjonisty i o owoce Rekolekcji św. w naszym życiu. W czas Rekolekcji włączone będzie CZTERDZIESTOGODZINNE Nabożeństwo Eucharystyczne. / program /
 2. Na czas Rekolekcji św. – od jutra do środy - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.30. We czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00.
 3. We środę / 16. III. / po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Apelu Jasnogórskiego – czas na modlitwę dziękczynną za dar Św. Jana Pawła II i modlitwę błagalną w intencji Ojczyzny. O prowadzenie modlitw podczas adoracji proszę Parafian z domów nr: 61 – 120.
 4. W piątek / 18. III. / w naszej Parafii Uroczystość M.B. Bolesnej – drugorzędny odpust ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o g. 11,00. Po południu o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. Młodzież nasza zaprasza na Drogę Krzyżową w terenie: do Góry Kościelnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 18,30. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9,00.
 5. W sobotę / 19. III. / Uroczystość Św. Józefa, Opiekuna Kościoła Św. i Patrona Rodzin.
 6. Za tydzień / 20. III. / NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
 8. Chrzest dzieci będzie tylko w Poniedziałek Wielkanocny tj. 28 marca 2016 r.
 9. Troskę o kościół - we czwartek / 17. III. / - powierzam rodzinom z domów nr: 631 – 640.
 • We środę i piątek w tym tygodniu Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem zaprasza na kiermasz ręcznie wykonanych pisanek oraz pieczonych baranków wielkanocnych. Jak co roku, kiermasz będzie na placu kościelnym. Będą też rozprowadzane baranki z Caritas Diecezji Sandomierskiej w cenie 5 zł. Fundusze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS.
 • Prosimy zgłaszać chorych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  Chorych odwiedzać będziemy w Wielkim Tygodniu.
 • Msza św. za śp. + Zofię głuszak, od Sióstr Córek Bożej Miłości z Jastrzębia Zdroju, będzie odprawiona jutro o godz. 8,00.
 • Msza św. za śp. + Feliksa Zarzyckiego, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 8,00.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 581 – 590, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
 • Msza św. za śp. + Franciszka Węglarza, od Dyrektora i Pracowników Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rudniku n/S. będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Józefa, Pana Krzysztofa Piędel, będzie odprawiona w sobotę / 19. III. / o godz. 17,00.
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 621 – 630, będzie odprawiona 1 maja – będzie jeszcze przypomnienie.
 

Dzisiaj