V Niedziela Zwykła - 7 lutego 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2016 10:21

NIEDZIELA V zw. w Roku
7 lutego 2016 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne i Msza św.
    Modlimy się dzisiaj w intencji tych, którzy 35 lat temu domagali się słusznych praw dla rolników. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.
  2. W tym tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA / 10. II. / - rozpoczniemy WIELKI POST. We Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6,30 i 17,30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.
    Podczas Mszy św. będzie zbierana taca na „Caritas”.
    Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17,00. Starajmy się przeżyć Wielki Post godnie, pobożnie, gorliwiej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  3. We czwartek / 11. II. /, wspomnienie N.M.P. z Lourdes – XXIV Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym dniu pragnie szczególnie pochylić się nad cierpiącymi z powodu choroby i niepełnosprawności. Rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17,00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej.
  4. W piątek o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30. natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę / 14. II. / po Sumie.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 581 – 590.
  • Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie we środę po wieczorowej Mszy św. – będzie omawianie programu…
  • W najbliższy piątek / 12. II. / odbędzie się w naszej Parafii dekanalne czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17,30, następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Obecność na tym nabożeństwie jest obowiązkowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  • Od najbliższej soboty / 13. II. / przez cały Wielki Post spotkania dla OAZY Dzieci Bożych będą się odbywać po Drodze Krzyżowej dla dzieci – o 9,30. Serdecznie zapraszamy!
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę /14. II. / o godz. 15,00.
  • Msza św. za śp. + Feliksa Zarzyckiego, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Edwarda Piskora, od Ks. Adama z Częstochowy, będzie odprawiona jutro o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Ożóg, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Węglarza, od znajomych, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św.za śp. + Zofię Głuszak, od Pracowników tartaku firmy „RALPOL”, będzie odprawiona we Środę Popielcową wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży N.M.P. z Lourdes, Pani Marianny Roman, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Uzdrowienia Chorych, Pani Franciszki Cisek, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Jana Kołodzieja, od Wspólnoty Domowego Kościoła w Brzózie Królewskiej, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Marię Partyka, od Sąsiadów, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 14. II. / wieczorem po Gorzkich Żalach.
  • Trzy Msze św. za śp. + Dorotę Kalinowską, zamówione przez Kolegów i Koleżanki z Urzędu Gminy w Jeżowem, będą odprawiona w terminie późniejszym – będą ogłoszone.
  • Msza św. za sp. + Władysławę Surdyka, z Róży M.B. Łaskawej, Pani Marii Rychlak, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 572 – 580, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.