XIX Niedziela Zwykła - 9 sierpnia 2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 08 sierpnia 2015 21:35

NIEDZIELA XIX zw. w Roku
9 sierpnia 2015 r.

1. Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. W tym tygodniu wracają nasi Pielgrzymi, z XXXII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, módlmy się w intencjach dziękczynnych za owoce Pielgrzymki Jasnogórskiej.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. W piątek / 14. VIII. / przypada wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  4. W sobotę / 15. VIII. / Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 : uroczysta Suma o godz. 11,00. Stajemy wobec Boga i Matki Najświętszej w postawie dziękczynnej, szczególnie za zbiory i wszelkie owoce ziemi.
    Poświęcenie wieńców, ziół i owoców będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
    Po Sumie udamy się pod Pomnik Poległych, aby modlić się za tymi, którzy 95 lat temu oddali życie za Ojczyznę.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św. W dekanacie uroczystość odpustowa w Parafii Łętownia.
  5. W przyszłą niedzielę / 16. VIII / - dzień modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy Św. Jana Pawła II i w int. Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. będzie czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem do Apelu Jasnogórskiego.
  6. Troskę o kościół / w piątek, przed Uroczystością M.B. Zielnej / powierzam rodzinom z domów nr: 271 – 280.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Trela, od Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół w Jeżowem – Centrum, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Głuszaka, od pracowników restauracji „Żyznów”, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Jana Drelicha, od Sąsiadów, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Kalinowską, od pracowników Urzędu Gminy Jeżowe, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Braci Różańcowych z Róży św. Maksymiliana Kolbe – Pana Krzysztofa Majowicza, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00 – dzień patronalny Róży.
  • Msza św. w intencji Sióstr Różańcowych z Róży M.B. Wniebowziętej – Pani Marii Zaguła, będzie odprawiona w sobotę o godz. 11,00 – dzień patronalny.
  • W sobotę – 15 sierpnia, przypada 6 rocz. śmierci naszego Rodaka, Ks. Henryka Rychlaka. Msza św. za naszego Rodaka w sobotę o godz. 17,00.