XVIII Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 01 sierpnia 2015 21:54

NIEDZIELA XVIII zw. w Roku
2 sierpnia 2015 r.

1. Wspominamy dzisiaj Matkę Bożą Anielską; można zyskać odpust tzw. „ Porcjunkuli” – / nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę… i dowolnej modlitwy w int. Ojca św. /
    Modlimy się w intencji Pielgrzymów, którzy we wtorek wyruszą do Częstochowy na Jasną Górę. Z naszej Parafii pójdzie ok. 30 pielgrzymów.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo adoracyjne i Msza św.
  2. We wtorek / 4. VIII. / przypada wsp. Św. Jana Marii Vianneya z Ars, we czwartek / 6. VIII. / liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę wsp. Św. Dominika.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek sierpnia.
    We czwartek Godzina Święta od 17,00 do 18,00.
    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18,00, następnie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedź św.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę / 9. VIII. / po Sumie.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 261 – 270.
  • Została ukończona modernizacja kaplicy cmentarnej, zakupiliśmy chłodnię, która spełnia wszystkie kryteria SANEPIDU. Kaplica jest otwarta – można zobaczyć jak wygląda wewnątrz. Dziękuję tym, którzy przy kaplicy pracowali. Tak więc pierwsza stacja pogrzebu zamiast w domu, będzie w kaplicy.
  • Pielgrzymi wyruszający we wtorek na XXXII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę mają spotkanie dzisiaj w Łętowni o godz. 15,00. Gdyby ktoś chciał iść a nie ma wystarczających środków, śmiało może się zgłosić, ponieważ zgłosiła się osoba, która może wspomóc kilku uczestników.
  • Siostra Lucyna pracująca na Ukrainie dzieli się dzisiaj z nami swoimi spostrzeżeniami z codziennego życia w tym państwie i w tamtej rzeczywistości.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Anielskiej, Pani Anny Drabik, będzie odprawiona dzisiaj o godz. 9,00.
  • Msza św. za śp. + Józefa Kidę, z Róży Św. Stanisława Kostki, Pana Edwarda Piskora, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Janinę Buczek, z Róży M.B. Gromnicznej, Pani Beaty Gumieniak, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.