VI Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2015 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 10 maja 2015 08:30

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
10 maja 2015 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9,00 dzieci klas drugich naszej Parafii po raz pierwszy w życiu przyjmą Komunię św. / 39 dzieci klas drugich / Modlimy się w ich intencji. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i Msza św.
  2. W tym tygodniu: poniedziałek - wtorek – środa, przypadają DNI KRZYŻOWE. Modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w ludzkiej pracy. Jak co roku po rannej Mszy św. będą procesje błagalne wokół kościoła.
  3. We środę – 13. V. – przypada VI Rocznica Nawiedzenia Kopii Cudownego Wizerunku M.B. Jasnogórskiej w naszej Parafii. – wsp. Matki Bożej z Fatimy.
  4. We czwartek / 14. V. / przypada 40 dzień po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czyli Wniebowstąpienie, które Episkopat Polski przeniósł na VII Niedzielę Wielkanocną. Zatem we czwartek nie ma święta ; a porządek Mszy św. jest następujący: rano o godz. 6,30, następnie dodatkowa Msza św. o godz. 9,00 ; po południu o 18,00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe.
  5. We czwartek / 14. V. / liturgiczne Święto Św. Macieja – Apostoła.
  6. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. rozpoczniemy w piątek - 15. V. modlić się będziemy w intencji Solenizantek o imieniu Zofia.
  7. W sobotę / 16. V. / Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski ; adoracja do Apelu Jasnogórskiego w intencji Ojczyzny ….- dziękczynna za Św. Jana Pawła II.
  8. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę / 17. V. / - przeniesiona z czwartku.
  9. Rocznica I Komunii św. dzieci klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę o g. 9,00.
  10. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 141 – 150.
  • Dzisiaj przez cały dzień trwa zbiórka do puszek, jako pomoc dla Nepalczyków, którzy ucierpieli wskutek trzęsienia ziemi.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 17. V. / o godz. 15,00.
  • W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6,30 Msze św. o urodzaje i uchronienie od nieszczęść i Boże błogosł. w pracy, od Parafian z Podgórza, z Centrum, z Pikuł i z Zanawsia.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. fatimskiej, Pani Leokadii Chmura, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Braci Strażaków, z racji Dnia Patronalnego, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11,00.