III Niedziela Wielkanocna - 19 kwietnia 2015 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 kwietnia 2015 08:01

NIEDZIELA III WIELKANOCNA
19 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny , który trwać będzie do soboty – 25 kwietnia br. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. We czwartek / 23. IV. / Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski. Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i polecać będziemy Solenizantów.
  4. W sobotę / 25. IV. / przypada Święto Św. Marka – Ewg. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizantach, naszych Rodakach: Ks. Dziekanie Marku Cisku z Leżajska, Ks. ppor. Marku Drabiku z Inowrocławia i naszych bliskich - znajomych.
  5. Chrzest dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 26. IV. / podczas Sumy o godz. 11,00. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczorowej Mszy św. w kościele.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 121 – 130.
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
  • Parafialny Zespół „CARITAS” zapraszam na spotkanie we wtorek / 21. IV. / po wieczorowej Mszy św.
  • W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 r. poszukujemy chętnych wolontariuszy – osoby od trzeciej klasy gimnazjalnej wzwyż i dorośli. Osoby te potrzebne są do organizacji pobytu w Jeżowem młodzieży, która przyjedzie do nas. Bardzo proszę zgłaszać się do Ks. Mieczysława lub do Animatorki Karoliny Chamot.
  • Symbole Światowych Dni Młodzieży, które powita młodzież naszej diecezji dzisiaj na Świętym Krzyżu, będą obecne również w naszym kościele w najbliższy piątek / 24. IV. /. Symbole zostaną przywiezione do nas o godz. 9,30. Przez półtorej godziny będziemy się modlić przy Symbolach i o godz. 11,00 Ks. Bp Edward Frankowski odprawi Mszę św. Po Mszy św. Symbole zostaną przewiezione do dekanatu ulanowskiego. W związku z tym wydarzeniem, bardzo ważnym w naszej wspólnocie, będę prosił Dyrektorów wszystkich szkół, aby umożliwili młodzieży i dzieciom uczestniczyć w powitaniu o godz. 9,30 i we Mszy św. o godz. 11,00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego. Będę też prosił Braci Strażaków, aby towarzyszyli Symbolom – to omówimy we wtorek. Zapraszam na tę niecodzienną Uroczystość Was wszystkich.
  • Pół ha pola pod cmentarz – zakupione …
  • Msza św. za śp. + Dorotę Trela, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Genowefę Olejarz, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Rychlak, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Głuszaka, od pracowników stacji CPN Żyznów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Wspomożenia Wiernych, Pani Anieli Furtak, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Kalinowską, od nauczycieli i pracowników szkoły w Cholewianej Górze, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Kalinowską, od dyrektora i grona pedagogicznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżowem Kameralne, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisławę Sudoł, od koleżanek, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.