V Niedziala Wielkiego Postu - 22 marca 2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 21 marca 2015 00:00

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
22 marca 2015 r.

1. W dzisiejszą – V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Modlimy się w int. Ks. Rekolekcjonisty i o owoce Rekolekcji św. w naszym życiu. W czas Rekolekcji włączone będzie CZTERDZIESTOGODZINNE Nabożeństwo Eucharystyczne. / program /
  2. Na czas Rekolekcji św. – od jutra do środy - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00. We czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00.
  3. We środę / 25. III. / przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. W piątek / 27. III. / w naszej Parafii Uroczystość M.B. Bolesnej – drugorzędny odpust ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o g. 11,00. Po południu o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9,00.
  5. Za tydzień / 29. III. / NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
  7. Chrzest dzieci będzie tylko w Poniedziałek Wielkanocny tj. 6 kwietnia 2015 r.
  8. Troskę o kościół - we czwartek / 26. III. / - powierzam rodzinom z domów nr: 61 – 70.
  • We środę / dzień spowiedzi / oraz w piątek / odpust / Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne ; - 5 zł. Jest to pomoc dla Caritas Diecezji Sandomierskiej - ponadto Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem zaprasza na kiermasz ręcznie wykonanych pisanek oraz pieczonych baranków wielkanocnych również we środę i w piątek przy kościele. Fundusze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS.
  • Rodziców dzieci klas drugich – przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. - zapraszamy na spotkanie we czwartek / 26. III. / po Mszy św. wieczorowej.
  • Prosimy zgłaszać chorych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    Chorych odwiedzać będziemy w Wielkim Tygodniu.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Niepok. Poczęcia N.M.P. Pani Zofii Partyka, będzie odprawiona we wtorek o godz. 8,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisławę Głuszak, od Sióstr Córek Bożej Miłości z Jastrzębia Zdroju, będzie odprawiona we środę o godz. 8,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Zwiastowania N.M.P. – Pani Zofii Siudak, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00. / dzień patronalny /
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 621 – 630, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7,00.
  • Msza św. za zmarłych z Rodzin z domów nr: 51 – 60, będzie odprawiona w najbliższym czasie – będzie ogłoszona.