II Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2015 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 01 marca 2015 09:27

NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU
1 marca 2015 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 16,30 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św.
  2. We środę / 4. III. / przypada liturgiczne Święto Św. Kazimierza, królewicza.
    Modlić się będziemy w intencji Solenizantów pamiętając o naszych Rodakach: Ks. Dziekanie Kazimierzu Partyce i Ks. Proboszczu Kazimierzu Saganie.
    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 17,00 i Msza św.
  3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota marca.
    Godzina św. we czwartek od 16,00 do 17,00.
    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17,00.
  4. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30,
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 31 – 40.
  • Wspólnotę Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Od 2010 roku w dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Modlimy się za tych, którzy oddali życie, już po wojnie, za wolność Ojczyzny. Msza św. za tych bohaterów, z inicjatywy Pana Wójta, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 8. III. / o godz. 11,00.
  • Zapraszamy chętne dziewczęta do noszenia feretronów podczas procesji w ważne święta i uroczystości. Dziewczyny, które do tej pory nosiły figury i obrazy studiują w różnych miastach – stąd ta prośba i apel do dziewcząt z ostatnich klas podstawówki i wszystkich klas gimnazjalnych.
  • Msza św. za śp. + Władysława Drelicha, od Sąsiadów rodzinnego domu, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Józefa Saj, od Sąsiadów, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Kalinowską, od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Jeżowem – Centrum, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. w intencji Znajomych, Przyjaciół i Sąsiadów zmarłego śp. + Władysława Drelicha, będzie odprawiona w piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej dla starszych.