XXX Niedziela Zwykła - 26 października 2014 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXX zw. w Roku
26 października 2014 r.

Uroczystość : ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar świątyni i modlimy się dzisiaj za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła.
    Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
  2. We wtorek / 28. X. / przypada liturgiczne święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlić się będziemy w intencji Solenizantów, a wśród nich naszych Księży Rodaków: Ks. Tadeusza Kopacza i Ks. Tadeusza Ziętkowskiego.
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny; starajmy się przeżywać ten czas z czystymi sercami, by zyskać odpusty zupełne za naszych zmarłych. Spowiedź św. będzie we środę / 29. X. / od godz. 14,00 do 16,30; będą Księża – Sąsiedzi.
  4. W piątek / 31. X. / uroczyste zakończenie Nabożeństw Październikowych – odśpiewamy dziękczynne MAGNIFICAT.
  5. W sobotę / 1. XI / Uroczystość Wszystkich Świętych … Przed południem porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00 ; 9,00 ; 11,00. Z racji drugorzędnego Odpustu po Sumie odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”.
    Po południu w kościele o godz. 14,00 Nieszpory, następnie udamy się na cmentarz i tam o 14,30 będzie Msza św. koncelebrowana.
    Po Mszy św. procesja z pięcioma stacjami w obrębie cmentarza. Zapraszamy !!!
  6. W niedzielę / 2. XI / WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.
    Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 17,00 Różaniec za zmarłych poleconych w Wypominkach i Msza św. za poleconych w Wypominkach.
  7. W tym tygodniu przypada I Sobota listopada.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 2. XI / po Sumie.
  9. Troskę o kościół – w piątek - powierzam rodzinom z domów nr: 451 - 460.
  • W sobotę / 1. XI. / gościć będziemy Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu – będą, jak co roku, kwestować na terenie cmentarza na rzecz swojej uczelni.
  • Zwracamy się z prośbą o kulturę przy ostatnich porządkach na cmentarzu. Cmentarz jest drugim miejscem świętym po kościele. Uszanujmy miejsce doczesnego spoczynku ciał naszych bliskich…Do środy włącznie codziennie będą podstawiane przyczepy na liście i odpady.
  • Msze św. za śp. + Pawła Piskora, od ks. Adama, będą odprawione: jutro i w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Joannę Kołodziej, od Sąsiadów, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Uzdrowienia Chorych – pani Franciszki Cisek, będzie odprawiona w sobotę o godz. 9,00.