V Niedziela Wielkiego Postu - 6 kwietnia 2014 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 08:14

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
6 kwietnia 2014 r.

1. W dzisiejszą – V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Modlimy się w int. Ks. Rekolekcjonisty i o owoce Rekolekcji św. w naszym życiu. W czas Rekolekcji włączone będzie CZTERDZIESTOGODZINNE Nabożeństwo Eucharystyczne. / program /
    Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
  2. Na czas Rekolekcji św. – od jutra do środy - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00. We czwartek i w sobotę rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00.
  3. W piątek / 11. IV. / w naszej Parafii Uroczystość M.B. Bolesnej – drugorzędny odpust ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o g. 11,00.
    Po południu o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży.
    Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9,00.
  4. Za tydzień / 13. IV. / NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  6. Troskę o kościół - we czwartek / 10. IV. / - powierzam rodzinom z domów nr: 151 – 160.
  • We środę / dzień spowiedzi / oraz w piątek / odpust / Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne ; - 5 zł. Jest to pomoc dla Caritas Diecezji Sandomierskiej - ponadto Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem zaprasza na kiermasz ręcznie wykonanych pisanek oraz pieczonych baranków wielkanocnych również we środę i w piątek przy kościele. Fundusze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS.
  • Prosimy zgłaszać chorych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej we środę, czwartek i piątek w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    Chorych odwiedzać będziemy w Wielkim Tygodniu.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 91 – 100, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marzenę Rychlak, od Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 141 – 150, będzie odprawiona w piątek o godz. 9,00.
  • Msza św. za bliskich zmarłych z Rodzin, z domów nr: 71 – 90, będzie odprawiona w piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej dla starszych.
  • Msze św. zamówione przez Sąsiadów za śp. + Bronisławę Mścisz, będą odprawione w późniejszym terminie – będą ogłoszone !!!
  • W związku z kanonizacją Bł. Jana Pawła II i Jana XXIII, została utworzona specjalna strona internetowa: www.iskramilosierdzia.pl Zachęcamy do odwiedzenia tej strony, na której można wpisać swoje podziękowanie, prośbę za wstawiennictwem Bł. Jana Pawła II. Będzie to później forma KSIĘGI, która zostanie złożona podczas kanonizacji papieży.
  • Prośba do dziewcząt, aby zorganizować czwórkę do niesienia figury Św. Franciszka, która stoi po stronie ołtarza Najśw. Serca Pana Jezusa.